Marek Kysela si vyzkoušel netradiční post

FK Jablonec FK Viktoria Žižkov
Přátelská utkání, přát. čt 21. 1. 2016, 10:30

Středeční přípravu s Viktorií Žižkov odehrál ne nezvyklém postu, navíc většinu zápasu odehrál s prokousnutým rtem. Přesto se obránce Marek Kysela dokázal zapsal i do střelecké listiny.

Čtvrtý přípravný duel jabloneckých fotbalistů v rámci zimní přípravy na odvetné ligové boje by se dal opravdu nazvat jako zimní. Na jablonecké umělce jakoby se roztrhl pytel s prachovou peřinou i góly. Třetiligový Žižkov si odvezl šest branek, oba soupeři se ale musely vypořádat s těžkým zasněženým terénem, na kterém nebyla nouze i o tvrdší zákroky. „Tvrdší to bylo. Protože ten povrch nebyl ideální, furt sněžilo, takže z tohoto ohledu to bylo celkově těžké,“ přiznává obránce Marek Kysela, který jeden ze soubojů hned na začátku zápasu odnesl prokousnutým rtem. „Šel jsem tam na dlouhou nohu na skluz. Protihráč už tam byl dřív. Jak mu ta noha vylítla, tak mě to trefilo do rtu. Nebyl to nějak veliký šrám, dalo se to vydržet,“ popisoval, jak ke zranění přišel.

23letý obránce se proti Viktorii Žižkov postavil v základní jedenáctce na pro něj nevšední místo. „Zkusil jsem si pro mě trochu netradiční post, byl to pravý bek. Po fyzické stránce to bylo docela těžké, ale nějak jsme to utkání celkově zvládli. Vstřelil jsem i gól, takže mám radost,“ vážil si střeleckého zápisu. „Byla tam kombinace po pravé straně. Maso (Masopust) to potáhl směrem k brankáři, ale už to tam měl zavřený, ještě jsem mu křikl, aby to dal pod sebe, a já už jsem jen nastavil nohu a zapadlo to tam,“ přibližuje, jak se zrodil třetí gól v síti pražského celku, jehož byl autorem.

Jablonečtí hráči už za sebou mají náročnější kondiční soustředění, jak jsou na tom se silami teď? „V Nymburce byla únava velká, teď už je to lehčí, už ty objemy nejsou takové. Pořád je to ale hodně náročné, hlavně kvůli tomu počasí, které tady panuje,“ vzhlédne Marek Kysela k tmavým oblakům, ze kterých sněží.