Masopust: Chci být co nejvíce platný pro tým

Již v pondělí 13. června se hráči znovu sejdou v kabině na Střelnici a zahájí letní přípravu na novou sezonu. Hráči si během dovolené plní tréninkové plány, aby nebyli dlouho bez pohybu. Jedním z nich je také Lukáš Masopust, který se těší na start nové sezony.

Jak s odstupem času hodnotíš uplynulou sezonu 2015/2016?

Tak sezóna byla jednoznačně nepovedená. Nepovedlo se nám naplnit předsezónní cíle, což bylo postoupit do Evropské ligy a probojovat se do pohárů i pro příští sezónu. A hlavně předvedená hra nebyla vůbec povedená.

Na začátku ročníku jsme bojovali o postup do Evropské ligy. Pro tebe to byla premiéra na evropské scéně. Jaké pro tebe byly zápasy s Kodaní a Ajaxem?

Byla to pro mě veliká zkušenost, ty zápasy se hrály v daleko rychlejším tempu a protihráči byli výborně technicky vybavení. Navíc se hrálo na krásných stadionech, takže zážitky mám moc hezký. Jen škoda, že jsme skončili už v kvalifikaci o postup.

Čím to podle tebe bylo, že byl tak velký rozdíl ve výsledcích a výkonech v této a minulé sezoně?

Já jsem minulou sezónu přišel až v zimě, když byla soutěž dobře rozehraná. Ale myslím, že to bylo hodně o sebevědomí. Když se vyhrává a hraje se dobře, tak rostou i hráči, kdežto když se prohrává a výkony nejsou ideální, tak se sebevědomí hledá těžko.

Podruhé v řadě jsme se dostali do finále domácího poháru. Ale opět jsme byli druzí. Mrzí to hodně?

Myslím si, že tyhle porážky bolí nejvíc. Když se prohraje v sezóně, tak je to blbý, ale další víkend je nový zápas, kde to můžete napravit. Ale dostat se do finále poháru je samo o sobě náročný a každý tým pak chce zvítězit. O to více to mrzí, když se to nepodaří.

Jak jsi trávil volno před přípravou? Snažil ses úplně přestat myslet na fotbal?

Týden jsem byl doma s přáteli a s rodinou, pak jsem byl týden na dovolené u moře s přítelkyní. A teď se připravuji na novou sezónu. Dostali jsme od trenérů individuální plány.

Příprava začíná v pondělí 13. června. Co od letní přípravy očekáváš?

Předpokládám, že něco odběháme, ale jinak věřím, že se dobře připravíme na sezonu, abychom předváděli dobrý fotbal.

Na čem se budeš snažit nejvíce pracovat ty osobně?

Na tom, abych byl co nejvíce platný pro tým. Takže když ucítím někde nedostatky, tak na nich budu pracovat.

Author Martin Bergman