Město ocenilo FK Jablonec

Na pátečním Galavečeru u příležitosti 150. výročí města Jablonec nad Nisou převzal fotbalový klub medaili GRATIAS TIBI AGO za dlouholeté vytváření pozitivního obrazu města v oblasti sportu.

V roce 2016 si Statutární město Jablonec nad Nisou připomíná několik významných výročí - 660 let od první zmínky, 150 let od povýšení na město a také 110 let od udělení znakového práva. V pátek 23. září město v rámci oslav uspořádalo slavnostní galavečer v Městském divadle, kde vyznamenalo jednotlivce i společnosti, které se zasloužili o dobré jméno města.

Mezi sportovními organizacemi byl oceněn i FK Jablonec, který dlouhodobě patří do české špičky a reprezentuje město i za hranicemi republiky. Pamětní plaketu za klub převzal výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. "Děkujeme vedení města a veřejnosti, která spoluvytvářela seznam vyznamenaných, za tuto poctu. Této odměny si jako klub velmi vážíme a zároveň se budeme snažit i nadále zviditelnit a reprezentovat Jablonec u nás i v zahraničí," řekl na slavnostním galavečeru Petr Flodrman.

Autor fotografií: Ota Mrákota

Author Štěpán Hanuš