Michal Trávník prodloužil smlouvu

Fotbalový Jablonec si pojistil služby záložníka Michala Trávníka na další roky. Někdejší kapitán české reprezentace do 21 let podepsal novou smlouvu do 30. června 2020.

Michal Trávník do Jablonce přestoupil v létě roku 2015, kdy se k našemu týmu připojil na rakouském soustředění po přestupu ze Slovácka. Rodák z Mutěnic prošel celou akademií 1.FC Slovácko. Od sezony 2011/2012 se trvale zabydlel v ligovém týmu. Odchovanec Slovácka si musel počkat na premiérovou trefu v lize dvě sezony. V ročníku 2014/2015 vstřelil talentovaný záložník 4 branky ve 24 zápasech.

V reprezentačním dresu působí od června 2011, kdy nastoupil za národní tým do 17 let proti USA. Na MS sedmnáctiletých v Mexiku zasáhl do všech tří zápasů národního týmu. Za jednadvacítku debutoval v dubnu 2014 v přátelském zápase se Slovenskem. Reprezentoval Českou republiku na domácím ME U21. Naposledy oblékl dres národního týmu na evropském šampionátu v Polsku, kde vedl český tým jako kapitán.

Za Jablonec dosud Michal Trávník odehrál 66 ligových zápasů. Nechyběl také při bitvách s Kodaní a Ajaxem v boji o základní skupinu Evropské ligy. „Jsem rád, že teď pokračuji v Jablonci. Máme tu skvělou partu a věřím, že dotáhneme sezónu do úspěšného konce,“ říká třiadvacetiletý záložník Michal Trávník.

Author Martin Bergman