Michal Trávník si soustředění chválil

Česká reprezentace do 21 let absolvovala na závěr sezony týdenní soustředění v Rakousku a ve výběru trenéra Vítězslava Lavičky nechyběl náš záložník Michal Trávník.

Během týdenního pobytu v Kaprunu odehráli naši mladíci dva přípravné zápasy proti výběru Albánie. Michal Trávník, který do Rakouska cestoval ihned po pohárovém finále, v prvním utkání nastoupil v 65. minutě a zápas skončil 1:1. Stejným výsledkem skončilo také druhé měření sil. Tam už Michal Trávník nastoupil od začátku a odehrál celé utkání.

"Albánie nás celkem překvapila svou kvalitou. Měli tam výborné hráče s individuální kvalitou. Myslím si, že to byly kvalitní zápasy. Alespoň jeden jsme měli vyhrát, ten druhý zápas určitě," říká k přípravným zápasům Michal Trávník.

Poslední utkání sehrála fotbalová jednadvacítka koncem března v kvalifikaci o postup na ME na Maltě a podle termínové listiny má další zápasy naplánovány až na začátek září, kdy v Černé Hoře a o čtyři dny později v Belgii, padne rozhodnutí. Tato pětiměsíční pauza se logicky zdála být velmi dlouhá, a tak generální manažer lvíčat Jaromír Šeterle našel pochopení u vedení asociace a dostal souhlas k týdennímu soustředění v Rakousku, konkrétně v Kaprunu, kde jednadvacítka už tradičně nachází v hotelu St. Florian vynikající zázemí, a v Zell am See, kde je vždy výborně připravena tréninková plocha.

"Soustředění bylo dobrý. V Kaprunu jsme měli všechno, co jsme potřebovali. Krásné hřiště, nádherné prostředí a kvalitní zázemí. Vidět se s klukama bylo zase super. Stmelili jsme kolektiv, byli jsme tady také v lázních a zajezdili jsme si na raftech, kdy jsme ujeli asi 12 kilometrů. Takže si myslím, že to bylo vydařené soustředění," říká Michal Trávník, který v pátek 27. května konečně nastoupil na dovolenou před začátkem letní přípravy v Jablonci. Za sluncem a mořem letí Michal se spoluhráčem Luďkem Pernicou. Tak se nám kluci v pořádku vraťte :)

Author Martin Bergman