Mihálik a Sokol hodnotí duel s Plzní

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
HET liga, 2. kolo ne 6. 8. 2017, 16:00

Nedělní jednobrankovou porážku s Viktorií Plzeň zhodnotili ihned po zápase za hráče útočník Ondřej Mihálik a z tribuny někdejší bývalý stoper Jablonce Roman Sokol.

Dneska nám chybělo více štěstí, řekl po zápase útočník Ondra Mihálik

Jak jsi viděl branku Plzně?

Trestný kop, ve vápně tam byla skrumáž, propadlo to na zadní tyč a spadlo to tam. Bylo to asi kopnuté tak, jak mělo být. Nejvíce nás mrzí, že tomu předcházel zbytečný faul, který nemusel být. Ten gól byl zbytečný.

Ta první půle z vaší strany nebyla tak dobrá jako druhá. Čím to bylo?

Měli jsme hlavně spoustu zbytečných ztrát. Když to tak vezmu, i já jsem v první půli nehrál dobře a v druhé půli se to o hodně zlepšilo. O poločase jsme si v kabině něco k tomu řekli a šli jsme na hřiště s tím, že tam necháme všechno. To se stalo, ale měli jsme vyhrát.

Těch šancí jste měli hodně. Která tě nejvíc mrzí?

Těch závarů tam bylo spousta. Já jsem tam měl taky jednu stoprocentní šanci, ale z malého vápna jsem to přestřelil. Bohužel nám to tam nepadlo, i když tlak jsme měli velký.

V posledních zápasech nemáte s Plzní štěstí a prohráváte. Čím si to vysvětluješ?

Plzeň patří mezi tři nejlepší mančafty u nás. Je to zkušené mužstvo, které hraje v evropských pohárech. Ví, jak s tím naložit a mají takové to zdravé sebevědomí. Tým mají kvalitní, ale my jsme dneska dokázali, že se s nimi dá hrát a dá se říct, že nám v zakončení dnes chybělo trochu štěstíčka.

Závarů jste tam měli strašně moc. Nechyběl vám také důraz?

Tak určitě jsme tam něco mohli dotlačit silou, ale tam už to je opravdu o štěstí. Kdo tam tu nohu dá dřív, nebo jestli se to odrazí k jednomu či druhému. Mohlo tam asi být víc důrazu, ale my si příště musíme ty šance vytvořit líp a ne se spoléhat na nějaké skrumáže. Asi dvě jsme tam stoprocentní měli, ale nedali a konečný výsledek je pro nás zklamáním.

Roman Sokol: Kluci si za druhou půli zasloužili, když ne vyhrát, tak alespoň remizovat

Utkání na Střelnici si nenechal ujít ani bývalý hráč našeho mužstva, který jako kapitán přivedl Jablonec v roce 1994 do první ligy.

Romane, co v současné době děláš?

Podnikám a ve volném čase jezdím na fotbal.

Jezdíš do Jablonce často?

Řekl bych, že jo. Jak pracovně, tak i na fotbal. Ten vztah k Jablonci mám neustále silný.

Jak se ti dnešní zápas líbil?

První půle se mi zdála z jablonecké strany trochu ustrašená. Bylo tam dost nepřesných přihrávek a neměli jsme ani odražené balony.

Výkonu domácích určitě neprospěl gól už v desáté minutě.

Tak to určitě. Hráči ještě víc znervózněli.

Jak jsi ten gól jako bývalý obránce viděl?

Musím říct, že to bylo kopnuté moc dobře, to Plzeň umí. Možná se mohli naši hráči při bránění víc vytáhnout, ale těžko říct… Ta situace byla strašně složitá nejen pro gólmana, ale i pro obránce.

Co druhá půle?

Tak ta jasně vyzněla ve prospěch Jablonce a kluci si zasloužili, když ne vyhrát, tak aspoň remizovat. Začali se víc pohybovat a nabízet se, ale fotbal je takový, že když nedáte góly, tak je to špatný. Bylo tam spousta šancí, několik závarů a bylo jen otázkou, aby to domácí trefili. Tlak byl, šance byly, ale tohle fotbal přináší.

Kdo se ti z domácího celku líbil?

Dobře hrál stoper Pernica a na hrotu se rval Doležal, ale pro mne super borcem byl hráč v masce (Kubista). Ten co udělal pro mančaft, to je něco neskutečného. Z jeho strany to bylo hodně dobrý.