Milan Mišůn a Vojtěch Kubista pozdravili žáky v první školní den

Dva hráči užšího kádru FK Baumit Jablonec přišli v pondělí ráno pozdravit fotbalovou třídu na ZŠ Mozartova. Obránce Milan Mišůn a záložník Vojtěch Kubista navštívili žáky 6.B za účasti hlavního trenéra SpSM u FK Baumit Jana Kozderky, který zároveň vyučuje na škole ve Mšeně tělesnou výchovu.

Pro děti bylo setkání hned v první den nového školního roku velkým překvapením a hlavně slušnou motivací. Sám Kubista prošel základní školou v Mozartově ulici a v pondělí mohl žákům povyprávět o své kariéře. „Je to vždy pěkné, vrátit se zpět a mít možnost zavzpomínat. V učitelském sboru je stále ještě řada pedagogů, kteří si mě dobře pamatují. Díky jejich přístupu jsem se dokázal dostat v kariéře tak daleko,“ uvedl po setkání s žáky jablonecký záložník, který nebýt zranění mohl v těchto dnech reprezentovat český fotbal v kategorii U21. „Dnešní setkání jsme si s Milanem užili. Bylo moc hezké poznat malé kluky a povzbudit je v první školní den,“ dodal Kubista. Oba hráči strávili ve třídě celou hodinu a vedle řady podpisů rozdali dětem i několik rad do školního života.

Základní škola Jablonec nad Nisou – Mšeno v ulici Mozartova patří dlouhodobě k nejvíce sportovně založeným školám na Jablonecku. V rámci úzké spolupráce s fotbalovým klubem jsou zde vytvořeny výborné podmínky pro spojení kvalitního vzdělání a sportovního růstu žáků na prvním i druhém stupni. „Právě tato šestá třída byla letos doplněna o dalších osm nadějných mladých fotbalistů. Za spolupráci s FK Baumit jsme velmi rádi a těšíme se také na úspěchy v porovnání s ostatními školami. Našim žákům se snažíme vyhovět v jejich tréninkovém procesu tak, aby je to nijak neomezilo v kvalitním vzdělání,“ hodnotila spolupráci ředitelka školy Mgr. Marcela Rousová.

Spolu se zraněným Kubistou se na mladé fotbalisty přišel do školy podívat také člen základní jedenáctky Baumitu Milan Mišůn. „Bylo to příjemné setkání. Kluci byli hodně zvídaví,“ smál se stoper Mišůn, který přitom ještě v nohách cítil náročný nedělní zápas proti Spartě na Letné. „Pro kluky je důležité, že jsou spolu na hřišti i v lavicích na škole. Já jsem chodil do fotbalové třídy na základní škole v Příbrami a bylo to super. Podobným akcím fandím a věřím, že i z těchto šesťáků by mohlo vyrůst několik kvalitních hráčů pro náš klub. A i kdyby ne, tak důležité je hlavně kvalitní vzdělání,“ přiznal obránce Mišůn.

V začínajícím školním roce rozhodně nešlo o poslední akci FK Baumit Jablonec v této oblasti. „Rádi bychom spolupracovali s co nejvíce školami nejen v Jablonci ale v celém regionu. Dnešní návštěvou spřátelené školy ve Mšeně zahajujeme celý školní projekt, jehož nejbližší akcí bude velký sportovně-zábavní den v polovině září,“ uvedl ředitel komunikace fotbalového klubu Štěpán Hanuš. „Naším základním cílem je samozřejmě prezentovat fotbal mezi dětmi ale vedle toho chceme také podporovat vzdělání obecně, a to atraktivní a zábavní formou,“ uzavřel tiskový mluvčí fotbalového klubu.

Author Martin Bergman