Mladík Breda rozhodl přípravu proti DAC

FK Jablonec DAC Dunajská Streda
Přátelská utkání, přát. ne 17. 1. 2016, 16:00

Michal Bárta udržel čisté konto a o jediný gól v nedělním zmrzlém odpoledni se postaral David Breda. Jablonečtí si tak připsali třetí výhru v zimní přípravě.

Také třetí přípravný duel skončil pro jablonecké barvy vítězstvím. V zápase proti pátému týmu slovenské ligy, který je v Jablonci na soustředění, nastoupil například i slovenský reprezentační obránce Michalík.

Jablonec byl po většinu času lepším týmem. Po čtvrthodině hry zahodil po rychlém brejku stoprocentní šanci Breda, dostal ideální přihrávku za obranu, rozhodl se sám akci i zakončit, ikdyž mohl přihrávat volnému Teclovi, jenže takto vynikl jen brankář Tujvel!

Na zmrzlém ale dobře připraveném povrchu se o zakončení dále pokoušeli Hanousek, Breda i Masopust. Gólově udeřilo až ve 37. minutě po rychlé akci po pravé straně, kde míč po přistrčení Trávníka potáhl Masopust a Breda už před brankou dokázal míč dostat do sítě!

I po změně stran se jablonečtí dostávali častěji před branku Dunajské Stredy. Doležal v dalších minutách vyzval po zpětné přihrávce ke skórování Wágnera, ten ale netrefil odkrytou branku. Z nenápadné akce mohli naši východní sousedé srovnat skóre v 50.minutě, Pačindův centr od autové čáry napálil z voleje Mészáros a Bárta musel v jablonecké brance předvést dobrý postřeh!

Promrzlí diváci i poté zatleskali dalším povedeným akcím, kterým scházelo snad jen lepší zakončení. Mihálik z hranice vápna mířil přesně, ale Tujvel ve slovenské brance předvedl famózní zákrok! Karavaev posadil dvacet minut před koncem parádní pas na hlavu Doležala, jeho prudkou hlavičku pod břevno ale vyškrábl opět skvělý Tujvel!

Jablonec si i v třetím přípravném zápase připsal vítězství a kouč Zdenko Frťala mohl být spokojen. „Lidi, kteří si dneska našli cestu na náš zápas, asi nelitovali. Bylo to výborné utkání a kluci dneska bezezbytku hráli tak, jak bychom si představovali. Zápas by si asi zasloužil více branek, ale je to příprava a ještě pořád je na čem dál pracovat. Dobré určitě je, že se nikomu nic nestalo,“ pronesl hned po zápase jablonecký kouč.

Zdenko Frťala si zároveň pochvaloval i právě skončené soustředění v Nymburce, kde jeho svěřenci trávili tento týden. „Vzhledem k počasí, které tam bylo, tak to soustředění maximálně splnilo naše představy. Využili jsme travnaté hřiště, bylo o nás dobře postaráno, takže jsme stoprocentně spokojeni,“ liboval si trenér.

Co čeká na jablonecké hráče v týdnu následujícím? „Posuneme se už do rychlosti a součinnosti, začneme pracovat na taktických věcech. Uvidíme, jak nám bude přát i počasí. Doufám, že nám bude toto výborné hřiště i nadále k dispozici a posuneme se zase dál,“ dodal Frťala.

Celý záznam nedělního utkání můžete sledovat na našem YouTube kanálu TV Střelnice.