Mladší dorost zachránil ligu!

FK Jablonec FC MAS Táborsko
3:0
Česká liga dorostu U16 A, Bar2 so 18. 6. 2016, 11:00

Mladší dorost U16 sehrál na závěr soutěžního ročníku baráž o udržení v lize proti FC MAS Táborsko. První zápas Jablonec prohrál 1:0, ale domácí odveta se velmi povedla a naši kluci zaslouženě vyhráli 3:0!

Již během prvního poločasu si naši dorostenci vypracovali několik slibných příležitostí, ale nepodařilo se je přetavit ve vedoucí branku. Soupeř se spoléhal na rychlé brejky, ze kterých byl nebezpečný hlavně v prvních minutách zápasu. Úvodní dějství skončilo bez branek.

Po změně stran začal Jablonec aktivně a odměnou mu byl vedoucí gól, kdy se prosadil v 51. minutě Jákl s velkým přispěním hostujícího obránce. Jen o dvě minuty později vstřelil branku zajišťující záchranu Landfeld, který napřáhl za vápnem a střelou po zemi na zadní tyč skóroval. Za stavu 2:0 se naši hráči začali více spoléhat na defenzivu a Táborsko se začalo tlačit k naší brance. Vstřelený gól by zase přiblížil k postupu právě Táborsko. Definitivní jistotu záchrany přidal v závěru zápasu Procházka, který si pohrál s obranu a prostřelil hostujícího brankáře - 3:0!