Musíme se zlepšit, znělo z kabiny

1.FC Slovácko FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 17. kolo so 18. 2. 2017, 15:30

Včerejší remízový zápas na Slovácku hodnotí v pozápasových rozhovorech nováček Jaroslav Zelený a záložník Martin Pospíšil. Oba ví, že příště musí mít náš výkon lepší parametry.

Novic Zelený: Náš výkon musí být příště lepší

Jak vidíš své působení v prvním ligovém zápase v jabloneckém dresu?

Vzhledem k tomu průběhu zápasu si myslím, že je remíza asi zasloužená. Domácí měli minimálně dvě nebo tři gólové šance a my také, takže ten bod nakonec bereme. Samozřejmě bychom rádi brali tři, ale nevím, jestli bychom si je zasloužili. A můj výkon? Stejně jako celého mužstva nebyl ideální, je co zlepšovat.

Asi v 70. minutě došlo k vyloučení domácího hráče. Nemyslíš si, že když se změnil obraz hry, tak jste měli vstřelit gól?

Nemyslím si, že by se ten průběh nějak výrazně změnil. Domácí trošku víc zalezli a těžko jsme se do nich dostávali. Ale je fakt, že jsme nějaké šance měli.

Po vyloučení ses dostal do vyložené šance, ale trefil si pouze břevno.

Je to tak. Jen škoda, že to nespadlo do branky. Když si to tak vezmu, tak ještě tam měl jednu nebezpečnou hlavičku Doli (Doležal). V závěru jsme tam ještě měli dvě nebezpečné střely, ale to bylo tak všechno.

Čím to bylo, že vás Slovácko zatlačilo a mělo tolik šancí?

Těžko říct… Dneska jsme nehráli vůbec dobře. Nešla nám kombinace, domácí byli rychlejší a důraznější. Nemyslím si, že jsme podali oslnivý výkon. Příště to musí být lepší.

Domácí měli ve svém středu dva vysoké afričany Tetteho a Koneho a bylo vidět, že jste s nimi měli hodně práce.

Oba mají postavu jako blázen, sto devadesát centimetrů. Pro stopery je strašně těžké jít s nimi do soubojů.

Martin Pospíšil: Škoda, že jsme z přesilovky nevytěžili víc

Martine, můžeš přiblížit průběh dnešního zápasu?

Domácí byli až do vyloučení o něco lepší a měli i víc šancí. Bylo vidět, že nás první zápas nezastihl v takové formě, jakou bychom si představovali.

Hodně vzruchu bylo kolem faulu na tebe a následném vyloučení. Jak si to viděl?

Na mě to byl jasnej faul a Dáňa (Daníček) to ví. Sám mi to říkal. Byl jsem u balonu dřív, píchnul jsem si ho a on mě trefil na kotník. Že za to viděl červenou, to už neovlivním. Ani jsem to neviděl, protože jsem ležel.

I vy jste tam měli pár gólových šancí.

To určitě. Jednou jsme nastřelili břevno a domácí pak také vykopávali z prázdné branky, pak tam byly tři další dobré šance. Tady se hraje vždycky hrozně těžko. Třeba já jsem na Slovácku vyhrál snad jen jednou. Ale máme smíšené pocity. Je možná škoda, že jsme z té přesilovky nevytěžili ještě víc.

Za týden bude v Jablonci Sparta a váš výkon musí být asi lepší.

Ne asi, ale určitě. Se Spartou to bude úplně jinej zápas a všichni se na něj těšíme. Hlavně aby přišli lidi a pomohli nám.