Mužík: Střelnice si ligu zaslouží

Velmi potěšen byl úrovní našeho fotbalového stánku bývalý hráč z let 1970-1975 Jaroslav Mužík, který je přesvědčen, že by byla škoda, kdyby se na takovémto stadionu nehrála 1. liga.

Pamatujete si na něho? V letech 1970-75 hrál za tehdejší druholigový a prvoligový Jablonec pracovitý záložník s velkým přehledem. Tím hráčem byl slovenský fotbalista Jaroslav Mužík, který do Jablonce přišel ze slovenského Zvolenu a po dlouhých pěti letech v jabloneckém dresu se na Slovensko vrátil. Díky setkání, které zorganizovala jedna z jabloneckých osobností, brankář Jaroslav Vávra se Jarda, zvaný „Čuž“ po dlouhé době objevil na jablonecké Střelnici a nestačil se divit.

Když jsem mu položil otázku, jak na Jablonec vzpomíná, „Čuž“ se slzami v očích řekl:
Byly to krásné roky… . V Jablonci se mi narodila dcera, byla tady výborná parta, krásné město, příroda, perfektní parta, byli jsme tady moc spokojeni a jsem moc rád, že jsem se zase sem mohl vrátit a všechny kamarády vidět.

Dnes dopoledne jste si mohli prohlédnout areál na Střelnici, jak se Vám líbí?
Díky panu Peltovi jsme si mohli nahlédnout do všech prostorů a mohu Vám říct, že jsem unešený a málem jsem ztratil řeč. Současní hráči mají prakticky všechno, bazén, sauny, prostorné kabiny, vedle kabin pod tribunou malé hřiště s umělým povrchem na rozcvičení, hlavní vyhřívané hřiště, to je prostě paráda! A celý areál je pěkný. Vyrostla tady restaurace, je dobré, že vzniklo samostatné lehkoatletické hřiště, byl jsem se podívat i v areálu pro mládež ve Mšeně. Ale prohlédl jsem si i město, viděl jsem nové výstaviště, kostel, opravdu to je tady pěkné.

Vy jste žádné zprávy o rekonstrukci Střelnice neměl?
Měl, ale že to bude vypadat takhle, to mě opravdu zaskočilo a na tom všem je vidět, že bývalé vedení radnice fandilo sportu. My jsem takové podmínky neměli, ale na druhé straně jsme tomu dávali srdíčko.

Chodíte na fotbal také ve Zvolenu?
Zpočátku jsem chodil, ale v současné době už ne, o fotbal tam není takový zájem jako tady.

Co jste říkal dnešní návštěvě na Střelnici?
Zklamala mě, ale na druhé straně nedovedu pochopit, proč se tři zápasy o čelo nehráli třeba dneska a ostatní, kde už bylo rozhodnuto, se nehráli v původním termínu v neděli. Na rozlučku s Jožkou Weberem by určitě přišlo nejméně o 1 000 diváků víc. Prostě naše fotbalové vedení a i Vaše je stejné, nepřemýšlí. Fotbal se přece hraje pro diváka… .

Na Vás chodilo více diváků?
Určitě, pamatuji se, že když jsme hráli 2.celostátní ligu, tak tady bylo 6 až 8 ticíc diváků, to byla fantazie…. .

Jak se Vám líbil dnešní zápas?
Budu upřímný, ale zdálo se mi, jako by jablonečtí hráči soupeře zpočátku trošku podcenili. Slovácko, vedlo a mělo ještě dvě vyložené šance, které nedalo. Ale závěr patřil domácím, a jsem rád, že dokázali zvrátit výsledek utkání na svou stranu.

Můžete říct, kdo se Vám líbil?
Jednoznačně jablonecký kapitán, jak že se jmenuje?

Jožka Weber.
Ano tak ten. To je pan fotbalista, má kličku, centry… .

Ale ten se dneska loučil s aktivní kariérou.
To vím, ale je to škoda. Kolik mu je roků?

Třicet šest.
To je dost, ale dneska se ukázalo, že si kariéru mohl ještě prodloužit.

Co byste přál jabloneckému fotbalu?
Přestože bydlím na Slovensku, stále fandím Jablonci. Střelnice je překrásný stánek a zasloužil by si, aby se tady stále hrála 1.liga!

Author Jiří Šálek