Na Střelnici míří Vysočina Jihlava!

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
HET liga, 7. kolo ne 17. 9. 2017, 15:00

Zlepšit herní projev a vyhnout se boji o záchranu. To jsou hlavní cíle Vysočiny Jihlava pro současný ligový ročník. Jak se to Jihlavě zatím daří? Představme si našeho nedělního soupeře.

Jihlavští fotbalisté už nechtějí zažít loňský ročník, kdy neměli do poslední chvíle jasnou prvoligovou definitivu. Nakonec skončili na čtrnácté, tedy první nesestupové pozici. Kapitán jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík nevzpomíná na poslední sezonu vůbec rád. „Věřím že pro hráče, kteří zůstali, je loňský ročník takovým mementem. Takovou sezonu už nikdo z nás nechce zažít,“ líčí kapitán.

Jihlava přes léto přivedla do svého kádru Nikolase Daníčka z Varnsdorfu a Martina Nového na hostování ze Sparty. Z hostování se pak vrátili i Nerad, Klíma, Vedral a Opluštil. Z hráčů užšího kádru pak odešli Batioja a Urdinov. Už v rozehrané sezoně klub neodolal zlínské nabídce na středopolaře Hronka, který oblékal i jablonecký dres. „Sám hráč projevil zájem hrát evropské poháry a do Zlína odejít. Nešlo mu moc bránit, za rok mu u nás končila smlouva. Přesto jsme byli v jednání z naší strany neústupní a konečná nabídka pro náš klub byla velmi dobrá. Posledním takto významným odchodem z klubu byl transfer Mešanoviče do Slavie,“ vysvětloval okolnosti transferu nový ředitel Vysočiny Jan Staněk. Právě on v létě vystřídal v klubu dlouholetého funkcionáře Tulise.

Vysočina v létě vyřešila i otázku hlavního kouče. Josefa Jinocha, který dovedl tým v závěru sezony k záchraně v první lize, nahradil Ivan Kopecký. Trenér, jenž působil i v Jablonci jako asistent po boku trenéra Frťaly a poté mohutným jarním finišem zachránil druholigové Vítkovice. Poprvé tak dostal příležitost jako hlavní kouč na prvoligové lavičce. Hned v úvodu sezony se ale trenér Vysočiny musel vyrovnat s dlouhodobými absencemi opor, trenérovi vypadli Hanuš, Rabušic i Urblík. „Ani u jednoho ze zmiňovaných nechceme nic uspěchat, Rabušicovi sundali ortézu a začne regenerovat. Urblík i Hanuš už trénují,“ říká na adresu zkušených marodů kouč Kopecký.

<#buttonLong>VSTUPENKY ONLINE<#/buttonLong>

Jihlavu nečekal v úvodu sezony příliš jednoduchý los. Měřila síly se Slavií i Plzní, na svém kontě má i po šestém kole jen jediný bod za domácí remízu se Slováckem. „Přitom jsme s žádným soupeřem vyloženě nepropadli. Dokážeme si v každém zápase vytvořit šance, jenže je neproměňujeme. Musíme jít štěstí naproti, nebát se a tlačit se do šestnáctky,“ nevzdává se trenér Vysočiny. A podařilo se v posledním odehraném kole, kdy Jihlava hostila Duklu. Pražané sice vedli 1:2 ještě pár minut před koncem, ale Jihlava dokázala dvěma góly výsledek otočit na 3:2. Dukla však ještě v 94. minutě vstřelila branku, ale nepochopitelně ji sudí neuznal pro údajný faul. Střelcem by byl brankář Rada.

Náš tým si připsal v posledním utkání jen bod za remízu 2:2 v Ostravě, byť jsme vedli čtvrt hodiny před koncem 2:0. "Je potřeba zlepšit aktivitu a koncentraci po celých devadesát minut utkání. V některých zápasech jsme v závěru zápasu vedli, ale nedokázali jsme to udržet do konce. Když vezmu teď Ostravu, tak patnáct minut před koncem vedeme 2:0, ale necháme si tím, že nejsme aktivní, vstřelit dvě branky," lamentuje nad některými nezdary trenér Jablonce Zdeněk Klucký. Jihlava má za sebou vydařené utkání, kdy předvedla dobrý výkon. V domácím prostředí nás nečeká nic lehkého, ale tři body chceme nechat na Střelnici. "Teď nás čeká doma Jihlava a je to těžký soupeř. Byl jsem se na ně podívat, když hráli s Duklou Praha. Měli spoustu šancí, v prvním poločase minimálně pět gólových příležitostí, které se jim nepodařilo proměnit. Navíc je tam trenér, který v Jablonci dříve působil, takže se bude na Střelnici také chtít ukázat," říká před nedělním duelem Zdeněk Klucký, který se může opřít také o služby jihlavských odchovanců Standy Tecla a Lukáše Masopusta.

Na jablonecké Střelnici se však jihlavským fotbalistům příliš nedaří. V poslední desetiletce zde získali jen dvě remízy, v ostatních případech se vždy z vítězství radoval domácí Jablonec. Zůstane dosavadní bilance zachována i po nedělním vzájemném klání na jablonecké Střelnici?

Utkání 7. kola HET ligy mezi Jabloncem a Jihlavou začíná v neděli 17. září v 15 hodin. Vstupenky můžete kupovat také online!

Rozhodčí: Matějček Milan - Pelikán Ondřej, Paták Jan. Delegát: JUDr. Krondl Václav, Adamec Radim

Author Martin Bergman