Na úvod Tipsport ligy remíza 2:2 s Varnsdorfem

FK Jablonec FK Varnsdorf
2:2
Přátelská utkání, TsLiga st 11. 1. 2017, 11:00

Naši fotbalisté vstoupili do zimní Tipsport ligy remízou 2:2 s druholigovým Varnsdorfem. V mrazivém počasí dvakrát doháněli náskok soupeře, ale vítěznou branku se jim již přidat nepodařilo.

První zápas mladoboleslavské skupiny B začal pro Jablonec nemile, už v první minutě vyrazil brankář Hrubý šanci Rudnytskyyho na roh. Po něm už šli varnsdorfští do vedení, zblízka stihl míč doklepnout do sítě Neuberg. Brzy poté střílel pohotově ještě Durděvič, Hrubý v jablonecké brance ale stačil míč vyrazit. Jablonec se postupem času natlačil před soupeřovu branku a vytvořil si tři dobré šance ke srovnání skore, Mihálik, Tecl ani Pospíšil ale nebyli úspěšní. Velkou příležitost zahodili i na druhé straně svěřenci trenéra Frťaly, Durděvič posadil centr na hlavu Fotra, prudkou hlavičku ale bravurně vyrazil nad břevno strážce naší branky! Utkání sice nabídlo dost nepřesností, ale i hodně šancí. Další příležitosti se množily na jablonecké straně, nejdříve Pospíšil nevyužil dokonalé přečíslení a přestřelil, po vyrovnání volala také šance Mihálika, který netrefil odkrytou branku. Až po půlhodině hry se naši hráči dočkali, po rohovém kopu Pospíšila srovnal skore hlavou Mihálik.

Sám Pospíšil o chvíli později mířil technickou střelou k tyči, Samoel v brance Varnsdorfu ale tygřím skokem vytěsnil míč vedle branky! Tři minuty před přestávkou druholigista využil svůj rychlý brejk k vedení, ke vzdálenější tyči jablonecké branky se trefil Fotr.

Vyrovnání se jablonečtí dočkali hned dvě minuty po poločase po velmi podobné akci, míč ke vzdálenější tyči poslal Diviš a srovnal na 2:2. Tlak jabloneckých v začátku druhé půle ale vydržel jen čtvrt hodiny, pak se hra opět srovnala. Jablonec přečkal i dvě zajímavé situace soupeře a sám mohl v poslední čtvrthodině utkání přeci jen strhnout zápas na svou stranu. Pospíšil zacentroval od postranní čáry, Mihalík a poté ani Diviš nedokázali propasírovat míč mezi těly hráčů. V 83. minutě Tecl našel zpětnou přihrávkou Kubistu, jeho střelu lapil gólman Samoel. Dvě minuty před koncem neuspěl ani Tecl, z úhlu mířil sám na brankáře, míč mu propasíroval mezi nohama, ale dobíhající obránci Varnsdorfu jej stihli včas uklidit do zámezí.

V utkání bohatém na šance by si jablonecký kouč Zdeněk Klucký přál více klidu v zakončení. „Šance v zápase byly a to na obou stranách, škoda jen, že jsme jich víc neproměnili. Ale byl to pro nás první těžší soupeř. Jsem rád, že se hlavně nikomu nic nestalo. V základní sestavě jsme zkusili dva stopery, kteří spolu hráli před půl rokem stabilně. Beneš a Pernica se po delší pauze zapojili do přípravy. Polovina hráčů dnes hrála celý zápas, druhá polovina trénovala. V sobotním přípravném zápase se to obrátí,“ vysvětloval rozložení sil v tomto období jablonecký kouč.