Na závěr soustředění turecké Göztepe SK

FK Jablonec Göztepe Izmir
Přípravná utkání, přát. so 22. 7. 2017, 14:00

Na závěr rakouského herního soustředění čeká jablonecké fotbalisty v pomyslné generálce zápas s tureckým prvoligovým týmem Göztepe SK.

Čerstvý nováček turecké Superligy si účast v nejvyšší soutěži vybojoval loňským úspěšným tažením v závěrečném play off druhé ligy. Před ligovou sezonou se tudíž snažil posílit, do svých řad přivedl například útočníka Scarioneho z Maccabi Tel Aviv, středopolaře Castru z Kasimpasy či křídelního hráče Gouffrana z anglického Newcastlu.

Tým z Izmiru se nyní bude chtít usídlit mezi ligovou elitou a navázat na své historické úspěchy, které se řadí převážně do šedesátých lech. Tehdy se jejich klub radoval ze dvou vítězství v poháru a následného úspěšného tažení po evropských stadionech. V roce 1969 se probojoval až do čtvrtfinále tehdejšího Poháru UEFA.

Turecký tým je v přípravě za naším celkem, jejich liga totiž startuje až o čtrnáct dní později. Göztepe čeká hned na úvod soutěže těžký zápas s favorizovaným Fenerbahce. Nepovedenou herní prověrkou prošli Turci v neděli, to schytali velkou porážku 1:6 od švýcarského Curychu.

Jabloneckou výpravu čeká poslední herní test před návratem do České republiky. „Půjde o závěrečný přípravný zápas, takže ho bereme skoro už jako mistrák. Minulý zápas proti Wolverhamptonu jsme zvládli velmi dobře takticky. V sobotu nás čeká další těžký soupeř, nastoupíme do něj už zřejmě v nejsilnější možné sestavě,“ prozrazuje před závěrečným duelem na soustředění asistent hlavního kouče Jirka Vágner.

Utkání začíná v sobotu 22. července od 14 hodin v Schlittersu.