Náskok jsme měli už udržet, litoval Doležal

FC Vysočina Jihlava FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 7. kolo so 17. 9. 2016, 19:15

Hráči Jablonce v sobotu večer předvedli zlepšený výkon. Přesto si odvezli z Vysočiny jen bod. Odhodlání do dalších utkání bylo cítit z Martina Doležala i střelce našeho gólu Martina Kouřila v pozápasových rozhovorech.

Škoda, že jsme náskok neudrželi až do konce, řekl Doležal

Výborně hrající útočník Martin Doležal byl silný na balonu i ve vzduchu a svým pohybem byl hodně vidět.

Dlouhou dobu to směřovalo k vítězství, ale nakonec z toho je remíza. Jaké jsou tvé pocity bezprostředně po utkání?

Zklamání! Dlouho jsme vedli a je škoda, že to tak nevydrželo až do konce.

Jak jsi viděl průběh utkání?

Před začátkem zápasu jsme si řekli, že budeme bojovat a že ta fotbalovost, která nám chyběla, přijde. Bohužel nás domácí v úvodu přehrávali a měli tam nějaké šance a standardky, ale postupně jsme se dostávali do hry. Dokázali jsme dostat balon do krajů, odkud přicházely centry a je škoda, že tam ještě aspoň jeden gól nespadl. O poločase jsme si řekli, že je budeme napadat, aby se nedostali do hry. Asi čtvrt hodiny to šlo, ale postupně nás domácí začali přehrávat a měli víc ze hry. Udrželi nahoře balon, dávali do našeho vápna centry a z jednoho z nich vyplynul zbytečný gól, když míč dostal na dva metry neobsazený domácí hráč a dal branku. To nás srazilo. Pak jsme tam ještě měli několik nebezpečných brejků, ale ty jsme nedotáhli do konce.

I ty sám jsi tam měl jednu velkou šanci.

Máte pravdu. Bohužel tomu scházely asi dva centimetry, aby to šlo na bránu.

Jsi spokojen s bodem?

Takhle. Bereme ho, ale je to zklamání. Víc by nás těšilo, kdybychom získali tři body.

Po nevydařených zápasech přišlo víc bojovnosti a i fotbalovosti.

To jo, ale Jihlava zase není tak silným soupeřem, aby nás přehrávala. Ale myslím si, že nám to dneska docela sedlo. Věřili jsme si na balonu, ale musíme takhle hrát celý zápas a ne na dvacet minut vypnout. Ke konci jsme tam něco měli, ale jako bychom se báli jít do zakončení.

Dneska vám dobře hrála záloha, kde vynikali Jiráček s Hübschmanem. Souhlasíš?

V tom s vámi souhlasím. Ale dobře hráli i krajní záložníci. Drželi jsme lajny a dokázali jsme hřiště roztáhnout. Jen to chce někdy ten centr dát dřív.

V pátek vás doma čeká těžký soupeř z Mladé Boleslavi. Věříte si na něj?

Dnešní výkon byl daleko lepší než předcházející zápas a od toho se musíme odrazit. Bylo by špatné, kdybychom si nevěřili. Jen doufám, že na nás naši fanoušci úplně nezanevřeli a že na Střelnici přijdou.

Výkon byl lepší než proti Dukle, hodnotil zápas Kouřil

Zklamání ze ztráty dobře rozehraného zápasu, konečné remízy a zisku jediného bodu neskrýval ve stručných odpovědích ani stoper Martin Kouřil. Střelec naší jediné branky navíc druhý poločas musel šéfovat obraně po odstoupení zraněného parťáka Pernici.

Jaký byl dnes zápas z tvého pohledu?

Bojovali jsme a odehráli jsme určitě lepší zápas než proti Dukle. Výkon byl o poznání kvalitnější, ale o to víc je velká škoda, že jsme to nakonec kvůli zbytečné brance nedotáhli do vítězného konce.

Svedl jsi spoustu osobních soubojů s Rabušicem i dalšími útočníky Vysočiny. Jak se ti hrálo?

Svádět ty souboje je v podstatě moje práce. Takže z tohoto pohledu ten zápas pro mě nebyl nijak zvláštní.

Gól jsme dali opět ze standardky. Byla tvoje trefa z nacvičené rozehrávky?

Ani ne. Tráva kopl roh ideálně. Standa Tecl mi udělal blok, já se uvolnil a získal dost prostoru na zakončení. Balón jsem pak trefil ideálně.

Z Jihlavy si vezeme bod, ale hlavně i pocit ze zlepšeného výkonu. Pomůže nám to do dalších utkání?

Snad ano. Doufám, že nás tenhle výsledek nebo spíš předvedená hra a bojovnost nabudí na zápas s Mladou Boleslaví.

Author Štěpán Hanuš