Německý TSV Buchbach jsme porazili 3:2

FK Jablonec TSV Buchbach
3:2
Přátelská utkání, přát. so 11. 7. 2015, 18:00

Třetí přípravné utkání na soustředění v Rakousku jsme odehráli s účastníkem čtvrté německé ligy TSV Buchbach. Zvítězili jsme 3:2.

V prvním poločase, kdy diváci neviděli ani jednu branku, vázla našemu týmu kombinace a nedařila se rozehrávka. Těžko jsme se prosazovali proti zhuštěné defenzivě Buchbachu. Několikrát letět do vápna soupeře slušný centr, ale zakončení mezi tyče nemířilo. Na druhé straně si pár zákroků připsal Michal Bárta.

Po změně stran trenér Jaroslav Šilhavý hojně prostřídal a hra najednou měla zcela jiný spád. To se odrazilo také na skóre, které otevřel v 52. minutě po parádní přihrávce Lukáše Masopusta Tomáš Wágner. Hned o minutu později se dostal do úniku rychlík Karavajev a nechytatelně vypálil zpoza vápna - 2:0. Zanedlouho se na levé straně prosadil dobře hrající Nermin Crnkić a přiťukl míč k Wágnerovi, který svým druhým gólem zvýšil na 3:0.

Soupeře jsme nadále mačkali a nepouštěli ho na dostřel naší branky. S dalšími šancemi jsme ale nenaložili příliš dobře a skóre se zastavilo na 3:0. Pak přišla kuriózní situace, kdy nás Petrovic nachytal při rozehrávce standardky za vápnem. Když jsme si rovnali zeď, tak vystřelil do odkryté branky a sudí gól uznal. V samotném závěru pak Buchbach snížil po našem zaváhání na 3:2.

"Soupeř byl tak na úrovni naší druhé ligy. Byl běhavý, houževnatý a plně zapadl do našeho herního kempu. Trošku mě mrzí, že ze spousty šancí jsme nedali další góly. Skóre mohlo být mnohem vyšší. Nakonec si necháme dát dva hloupé góly ve druhém poločase, kdy se soupeř nedostal pořádně k naší bráně. Byly to hloupé a naivní chyby. Tohle by se stávat nemělo a jsem z toho zklamaný, že jsme neudrželi koncentraci až do konce. Takže namísto, abychom skóre navýšili na pět šest nula, tak je z toho výsledek 3:2. Myslím si ale, že zejména ve druhém poločase tam byla spousta kvalitních akcí, ze kterých byly šance volajících po gólech," hodnotí utkání trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Poslední přípravné utkání v Rakousku odehrajeme v pondělí, kdy se utkáme s FK Ural.