Nesmírně cenný bod, řekl Rada po Slovácku

1.FC Slovácko FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 2. kolo so 29. 8. 2020, 17:00

Jablonec neprohrál na stadionu Slovácka už od února 2014. I tentokrát kouč Jablonce Petr Rada bod z horké půdy stadionu v Uherském Hradišti bral všemi deseti.

Domácí lodivod Martin Svědík považoval získaný bod v utkání s Jabloncem za ztrátu. „Přijde mi to, že s Jabloncem hrajeme zápasy jak přes kopírák. Byli jsme lepší, s výjimkou posledních deseti minut první půle. Jenže jsme byli i nepřesní. Náš výkon měl celkem solidní parametry, protože jsme dobře presovali. Některé věci jsme nedotáhli do zdárného konce. Naše aktivita vyústila do vedoucí gól, dle mého i zasloužený. Pak jsme ale přestali hrát. Jablonec získával územní převahu a my jsme jim sami svými chybami dovolili vyrovnat. Branka jde asi i na stranu našeho gólmana, možná měl mít lepší postavení. Nám jakoby se odchodem Daníčka narušila kompaktnost týmu. Je to pro nás dneska ztráta dvou bodů,“ konstatoval kouč Slovácka.

Náš trenér Petr Rada bod ze hřiště dobře hrajícího Slovácka bral. Hodnocení v prázném tiskovém středisku ale začal hodně nabroušeně. „Připadám si tady jak blázen, mluvím tady sám do zdi. Nevím proč bychom tu nemohli s novináři sedět od sebe a měli bychom všichni roušky,“ začal ostře svá slova jablonecký kouč a pokračoval hodnocením utkání. „Slovácko hraje dva roky pohromadě. Čekali jsme těžký zápas. Vstoupili jsme do toho dobře, ale jen tři čtyři minuty, což je málo. Pak jsme neudrželi míč, měli jsme málo pohybu. V polovině první půle jsme to zase trochu vyrovnali. Dohráli jsme to do poločasu. Chtěli jsme být víc aktivní, ale chyběla větší nabídka. Prvních pět minut druhé půle nám to tam lítá, uděláme zbytečný roh a za chvíli dostaneme gól, jako bychom na to čekali. Od 50. minuty nás bylo plné hřiště, byli jsme aktivní. Takhle aktivní bychom měli být furt. Dali jsme tam Ladru, Chramostu s Jovovićem. Už jsme hráli vzadu na tři, už nám nic jiného nezbývalo. Vyrovnali jsme Chramostou, on ty standardky umí kopnout. Znova jsme to přeskupuli do čtyřech obránců. Zlobili jsme Slovácko brejkovými situacemi. Domácí měli v nastavení velkou šanci a tam nás podržel Vlasta Hrubý. Je to pro nás nesmírně cenný bod ze Slovácka, tak jako loňský rok. Tady se body vozit nebudou, my si bodu ceníme. Máme ze dvou zápasů čtyři body, bereme je, ale chceme vyhrávat. Zároveň ale ctíme i kvalitu soupeřů. Teď potrénujeme, čeká nás reprezentační přestávka,“ plánuje kouč Jablonce.