Odmakat to, velí kouč Petr Rada

Zimní dril mají hráči za sebou. Jaká byla příprava a s čím vším se musel v jejím průběhu vypořádat nový jablonecký kouč Petr Rada se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Trenére, znovu po letech máte za sebou kompletní zimní jabloneckou přípravu, jaké bude její celkové hodnocení?

Hodnotím jí pozitivně, protože se nám vyhýbala zranění, což je asi nejpodstatnější. Podmínky, které jsme měli k přípravě, jak pro hráče, tak všechny v klubu, byly optimální.

V jejím průběhu se vám ale měnil pod rukama kádr, což asi nebylo nejpříjemnější.

Odešli nám dva útočníci, což je dohromady třináct gólů. Ondra Mihálik pět a osm branek Standa Tecl. Navíc ze zdravotních důvodů skončil Marek Kysela. Byli to prakticky tři hráči, kteří patřili do užšího kádru. Se ztrátami těch hráčů si musíme poradit. Bohužel, Tecl tu byl jen na hostování, Slavii se zranil Mešanovič a stáhli si ho, což pro mě nebylo úplně jednoduché.

Na druhou stranu přišel Honza Chramosta a na hostování do konce této sezony také Jirka Piroch. Honza Chramosta je kvalitní útočník i jemu by změna měla prospět. Jdeme do boje s tím, co máme.

Jaké stavíte před tým cíle a ambice?

Chceme vyhrávat, ale to chce asi každý trenér. Jsme mezi posledními osmi v poháru, což by měla být pro hráče ta největší motivace. Budeme se snažit ale na obou frontách, zápasů není moc. Budeme chtít dojít v poháru co nejdál a v ligové tabulce se posunout směrem nahoru.

Hráči už se na ligový start náležitě těší, co vy?

Určitě jsem také rád, že je příprava za námi a jdeme do těch ostrých bojů. Příprava v dnešní době není už tak dlouhá. Dřív to byly tři měsíce, podmínky nebyly takové. Dneska mají hráči v průměru šest až sedm neděl na přípravu, což je optimální. Hráči měli individuální plány, takže kondice se jim neztratila. Co jsme chtěli, to jsme natrénovali. Až na Diviše, který byl prakticky celou přípravu mimo se svalovými problémy, jinak se nám vyhýbala i zranění.

Ligu odstartujeme sobotním domácím zápasem s Teplicemi, jakého protivníka čekáte?

Jsou před námi. Je to nepříjemný soupeř, který má konsolidované řady a stabilní jedenáctku. Tepličtí přišli v zimě o Filla a Šušnjara, ale zároveň hráče doplnili. Hrajeme doma a budeme se snažit, abychom vyhráli. Základem je hrát fotbal nahoru dolů a odmakat to.