Ohlasy na možné soupeře v Evropské lize

Ihned po losování ve švýcarském Nyonu se s námi o své dojmy podělili hlavní kouč Jaroslav Šilhavý, generální ředitel i samotní hráči.

Jako nejtěžšího možného protivníka označil dánskou Kodaň jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý. „Z šesti možných soupeřů, je Kodaň jednoznačně ta nejtěžší varianta, i když pro fanoušky asi ta nejatraktivnější. Považuji soupeře za mírného favorita. S Kodaní máme čerstvé zkušenosti z portugalského soustředění, kde jsme s nimi odehráli kvalitní zápas. Víme, že nás čeká extrémně těžký soupeř,“ řekl kouč hned po losování. „Přesto veříme, ve své síly a do dvojzápasu půjdeme s velkým odhodláním! Plzeň svou úspěšnou éru odstartovala také proti tomuto soupeři, tenkrát jí také nikdo moc nevěřil. Také bychom se chtěli inspirovat a pokusit se Kodaň překvapit,“ uvedl jablonecký kouč.

Los přímo ve Švýcarsku sledoval generální ředitel Jablonce Mgr. Petr Doležal. „V evropských pohárech na slabé soupeře nenarazíte. Na zápas Kodaně a Newtownu se pojedeme podívat. Spokojenost bude, až postoupíme,“ dodal s lišáckým úsměvem na tváři jablonecký generální ředitel.

Los sledovali také hráči v jablonecké kabině. Ten příliš nepotěšil útočníka Tomáše Wágnera. „Těžký soupeř. Já osobně jsem si Kodaň nepřál, musíme se na ní připravit tak, abychom to zvládli. Kodaň to má velmi dobře rozehrané, takže počítáme spíš s dánským týmem. Ikdyž stát se může všechno,“ dodal Wágner.

Záložník Ján Greguš konstatoval. „Hlavní bude k tomu zápasu dobře přistoupit, chtít ho vyhrát. Vyhrát a postoupit dál, to bude náš hlavní cíl a proto uděláme všechno,“ burcoval po losu středopolař Ján Greguš.