Ohlasy po vítězství s Brnem

Nedělní jednobrankové utkání s Brnem hodnotí za samotné aktéry střelec branky Jaroslav Zelený, penaltový exekutor Stanislav Tecl a za přihlížející bývalý hráč Jan Thorovský.

Ve druhé půli jsme přestali hrát, řekl střelec jediného gólu Jaroslav Zelený

Po čtyřech minutách se měnilo po tvé brance skóre a bylo rozhodnuto. Můžeš říct, jak to tam probíhalo?

Já si myslím, že po tom gólu určitě rozhodnuto nebylo, protože v druhé půli jsme přestali hrát. Brno se po neproměněné penaltě dostalo do hry, začalo dobře kombinovat a hrálo daleko líp než v první půli. A ten můj gól? Myslím, že to bylo po rohu, kdy se dostal do krajní pozice Tomáš Hübschman, odcentroval před bránu a jeho centr mě našel.

Byl to tvůj první ligový gól v jabloneckém dresu. Měl si z toho velkou radost?

Možná jsem se navenek neradoval moc, ale uvnitř jsem měl velkou radost.

Ve 30. minutě následoval další zlomový okamžik, když jste neproměnili penaltu.

Já bych to tak ani nesváděl na zahozenou penaltu, to se stane. Před ní jsem tam i já měl dvě dobré šance, které jsem měl vyřešit líp. Utkání by se pak vyvíjelo jinak. Škoda, že jsme to nedali. Potom z toho vzniklo to, co z toho vzniklo.

V předcházejících zápasech jste dostali hodně gólů, dneska jste vzadu zvládli hrát na nulu.

To je jedna z těch pozitivních věcí, co se nám podařilo. Čisté konto je hodně cenné. Na druhou stranu se nám nepodařilo udržet balon, kazili jsme přihrávky a soupeř měl až příliš prostoru.

Co se stalo, že jste se dostali ve druhé půli pod tlak?

Možná to bylo nervozitou, ale hlavně začal soupeř hrát kombinační fotbal a my jsme na to neuměli reagovat. V poli byl lepší, ale do žádné šance se nedostal.

Stanislav Tecl: Penaltu jsem nedal, ale naštěstí jsme vyhráli

Jak si utkání viděl?

Vyšel nám začátek, dali jsme góla a je škoda, že se mi nepodařilo dát penaltu. Pak jsme nechali soupeře hrát, ale do žádné šance se nedostal. V druhé půli jsme nehráli tak, jak bychom chtěli hrát. Asi jediným kladem dnešního zápasu je to, že jsme potřebovali po posledních zápasech, kdy jsme dostali hodně gólů, hrát dobře vzadu a pokud možno uhrát nulu, což se nám podařilo. Takže to je taky důležitý.

Můžeš popsat, jak to tam na tebe bylo při penaltovém zákroku?

Já jsem si to tam zasekl, ale obránce mi dupl na nohu a tím pádem tam nebylo co řešit. Myslím si, že to i rozhodčí viděl dobře a bylo to odpískané správně. Bohužel jsem penaltu nedal, ale naštěstí jsme ten zápas vyhráli, a to je pro nás důležité.

Říká se, že penalta se nedá chytnout, jen špatně kopnout. Je to tak?

Tohle asi bude platit vždycky, ale dneska se mi to prostě nepovedlo. Gólman byl lepší než já a teď po zápase už s tím stejně nic neudělám. Když se vyhrálo, tak to bolí o dost míň.

Šel bys v dalším zápase na penaltu opět?

Šel.

Třicet minut jste byli jasně lepší a dali jste gól, pak se to však zlomilo. Je možné, že by vás neproměněná penalta tak rozhodila a Brno to jakoby nabudilo?

Asi na tom něco je. Nás to trošku utlumilo a naopak je to nakoplo, a potom se člověk do toho těžko dostává. Na druhou stranu jsme Brno do žádné šance nepustili, a to bylo důležité po těch zápasech, kde jsme dělali obrovské chyby a soupeři nás za to trestali.

Co vás čeká v reprepauze?

Potřebujeme hlavně trošku dobít baterky, protože přece jenom už to je dlouhý a také si potřebujeme trošku odpočinout.

Dnešní vítězství bylo zasloužené, ale trochu utrápené, řekl bývalý hráč Jablonce Honza Thorovský

Začátek utkání vám vyšel skvěle, jen dát z těch šancí víc gólů. Viděl si to také tak?

Určitě. Brno jsme fotbalově přehrávali a vytvářeli si šance. Škoda jen, že jsme z nich nedali víc branek. Po vstřeleném gólu to vypadalo na lehké vítězství. Pak však přišla neproměněná penalta a po ní jakoby jsme přestali hrát.

Co myslíš, že se s mužstvem stalo?

To bych také rád věděl. Po zahozené desítce jsme vyklidili střed hřiště, soupeři jsme nechávali až příliš prostoru pro kombinaci a teď nevím, zda jsme neodešli fyzicky či po neproměněné penaltě psychicky. Brno bylo celý druhý poločas lepším celkem, ale žádnou šanci si nevypracovalo. Na začátku to vypadlo, že jim dáme čtyři góly a pojedou domů, ale pak jsme všichni byli za jednogólové vítězství rádi.

Takže si zklamaný?

Tak výhra doma zůstala, ale herně nic moc. Myslím si, že když kluci v reprezentační přestávce potrénujou, tak by to mělo být lepší. To dnešní vítězství bylo zasloužené, ale trochu utrápené.