Pernica: Nebudeme říkat velkohubá prohlášení

Do čtvrté sezony v jabloneckém dresu vstupuje jablonecký stoper Luděk Pernica. Na začátku přípravy nechce mít z pozice staršího hráče velkohubá prohlášení. Jaká všechna témata nakousl?

O předsezonních cílech

Kádr má kvalitu a velký potenciál. Doufám, že dobře odstartujeme a budeme přidávat. Nebudeme říkat nějaká velkohubá prohlášení, radši budeme pokorní. Chceme dobře potrénovat a mít dobré výsledky, pak uvidíme.

O panu Peltovi

V pondělí byl za námi, měl spíš takový dvacetiminutový monolog. Bylo to dobré, uklidňující a bylo tam hodně srandy. Cítil jsem z toho velkou chuť a odhodlání. Co tam padlo zůstane v kabině, ale prý na nás bude ještě více tvrdší, chce po nás, abychom tomu dávali ještě víc než předtím. My můžeme dělat svou práci a být v klidu.

O odcházejícím Vítu Benešovi

Víťa prokazoval velkou kvalitu už když jsem na Střelnici já přicházel. Byl to jeden z nejlepších hráčů. Když budu hodnotit jen to poslední jaro, tak bych řekl, že byl spolu s Vlastou Hrubým úplně nejlepší z nás. Prostě mu to sedlo, prakticky přes něj nikdo neprošel. Ztráta to samozřejmě je, ale já ho chápu. Byl tu sedm let, odvedl tu výbornou práci a já mu to zahraniční angažmá přeju.

O prodloužení smlouvy s kapitánem Hübschmanem

I to je velké pozitivum, takový borec tady musí být. Kvalitu prokazuje pořád, i když se nám nedařilo, tak on byl jeden z mála, který ten prapor držel a já jsem za jeho další přítomnost moc rád.

O malém Euru „Lvíčat“ a Michalu Trávníkovi

Sleduji samozřejmě jeho i celý šampionát. První zápas Německo, to byla obrovská kvalita, vždyť bylo ve finále se Španělskem. Můžeme říct, že pro náš tým to ve středu tak nějak začalo, abychom mohli postoupit z druhého místa. Poslední zápas s Dány bude o všechno. Michalovi (Trávníkovi) jsem psal před Německem ať se mu daří, ale po té prohře jsem mu radši už před dalším zápasem nepsal.

O svém pocitu odpovědnosti za tým

Rozhodně se odpovědnosti nevzdávám a cítím jí. Všechny ty tři sezony, co jsem tu, jsem pravidelně hrával. Začínám čtvrtou sezonu a spolu s Vlastou Hrubým, Tomášem Hübschmanem, Pospou a Dolim, tady tu odpovědnost na sebe musíme vzít.

O uzavřené sázce a nepití piva

Byla to sázka s Tomášem Wágnerem, on musel vydržet nějaké ty kilogramy, já nepít pivo. Ale po nějakém týdnu až čtrnácti dnech to Wagy vzdal a já jsem ho nějak netrápil. Nějak jsme to pak zrušili, ale já to pořád držím, pivo jsem opravdu ten půlrok nepil.