Petr Rada vyhrál anketu Trenér měsíce!

Tradiční anketu o Trenéra měsíce HET ligy vyhrál náš kouč Petr Rada! Lodivod stále stoprocentního týmu jarní části ligy neměl konkurenci.

Vítězství v anketě HET ligy Hráč a Trenér měsíce, ve které hlasují zástupci mediálních partnerů, putuje za březen zaslouženě na sever Čech. Hráčskou část ankety ovládl liberecký útočník Matěj Pulkrab, který je se sedmi zásahy suverénně nejlepším střelcem jara, souboj trenérů pak vyzněl jednoznačně pro kouče Petra Radu, jehož Jablonec na jaře ještě neztratil ani bod.

Jen jediný tým na jaře ještě ani jednou nezaváhal. Jablonecká stoprocentní jízda trvá již šest zápasů, což znamená vyrovnání klubového rekordu. Rada, jenž se v zimní přestávce vrátil do Jablonce po více než desetileté odmlce, tak ve svém staronovém působišti ještě nepoznal hořkost porážky.

Jablonečtí dokázali postupně porazit Teplice, Duklu, Zlín, Baník, Jihlavu a Bohemians, což je v tabulce z osmého místa po podzimí části vyneslo na průběžnou pátou pozici před pražskou Spartu. Na příčky zajišťující účast v předkole Evropské ligy schází zelenobílým bod, předkolo Ligy mistrů je vzdáleno pouhé tři body.

Tým z Podještědí přitom nadále bojuje na dvou frontách, když počátkem března dokázal přejít v pohárovém čtvrtfinále přes Slovácko a v souboji o finále vyzve obhájce trofeje ze Zlína.

Author Redakce