Po soustředění těsné vítězství nad Bohemians 1905

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
1:0
Přátelská utkání, přát. so 25. 6. 2016, 11:00

V druhém přípravném zápase na nadcházející ligové boje jablonečtí fotbalisté zvítězili pěknou brankou testovaného Mehanoviče ze závěru zápasu nad Bohemians 1905 1:0.

Naši fotbalisté zakončili týdenní soustředění zápasem v Doubravě proti Bohemians 1905. V parném počasí, které spíše lákalo k vodě, se příliš šancí neurodilo. Hned po pěti minutách hry střídal lehce zraněný Jiráček, jehož nahradil Trávník. Jablonec se do šance dostal po čtvrthodině hry, mladý Díl dotíral při výkopu na gólmana Zlámala, míč se nakonec odrazil od jabloneckého hráče těsně vedle tyče. Bohemians zahrozili deset minut před poločasem nebezpečným rohem Čížka, po něm střílel těsně vedle Krch.

Trenér Frťala stejně jako ve středu po změně stran prostřídal jedenáctky. Druhou půli začali aktivněji Klokani, nebezpečnou standardní situaci zachránil Rys za cenu rohového kopu. Z dálky střílel tvrdě také Křapka, jeho ránu stihl u tyče vyrazit Valeš na roh. Čtvrt hodiny před koncem se zrodil nejhezčí moment zápasu, Havel se krásně opřed do míče, který mířil do šibenice, ale Valeš neméně povedeným zákrokem vytáhl míč nad břevno! Jablonečtí se na polovinu soupeře příliš nedostávali, tři minuty před koncem ale zahrávali zajímavou standardní situaci z 25 metrů, k exekuci se postavil testovaný Mehanovič a krásnou střelou přes zeď vymetl horní růžek branky Pražanů!

Více se už v úmorném vedru v Doubravě u Turnova nestalo a Jablonec si v rámci letní přípravy připsal druhé vítězství.

Trenér Zdenko Frťala zápas hodnotil následovně. „Byl to zápas o vůli. Bylo vidět, že kluci toho mají plné zuby. Je důležité umět pracovat i v únavě. Jsme v druhém týdnu přípravy, neustále musíme zlepšovat spoustu věcí. Bohemka hrála velice dobře, měla tu kompletní ligový tým. My jsme v zápase dali příležitost i mladým klukům, to je pro ně škola a měřítko o čem je celá liga,“ konstatoval po zápase jablonecký kouč.