Pohledný fotbal s Boleslaví bavil hráče i ochozy

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
HET liga, 9. kolo ne 1. 10. 2017, 17:00

Spokojenost s výkonem i hrou panovala po včerejším utkání na jablonecké Střelnici. Tato slova potvrzují hráči i přihlížející v pozápasových rozhovorech.

Standa Tecl: Diváci si asi dneska přišli na své

Po zápase jsem hovořil s bývalými jabloneckými hráči a ti váš výkon hodně chválili. Navíc Boleslav sem nepřijela bránit, takže si divák musel přijít na své.

Tak asi jo. Ale myslím si, že to není jenom tenhle zápas, ale už poslední utkání měla svoji kvalitu. Dneska se hrálo nahoru, dolů a myslím si, že pro diváky to musel být zajímavej fotbal.

Jak si viděl svůj gól?

Tam mi to dobře prostrčil mezi obránce Jovović. Dobře jsem si to zpracoval a s nějakou tečí to naštěstí byl gól.

Od té doby, co hraješ v jabloneckém dresu, si dal už šest branek, takže se ti daří.

Tak daří, nedaří… Dneska jsem ale na sebe naštvanej za ty dvě poslední situace. Z jedné jsem měl dát góla a tu druhou jsem řešil ještě hůř, když jsem nahrával Masovi (Masopustovi) do prázdné brány a gól z toho nakonec nebyl.

Co říkáš na krásné trefy Jovoviće?

Je jedině dobře, že se mu daří. Každý takový gól nám pomůže a je hrozně důležitý, že nám pomáhá v pravou chvíli. Nejsou to góly na pět nula, ale opravdu důležité trefy, které nám zajišťují body. Takže jen tak dál a přeju mu, aby mu to vydrželo celou sezónu.

Dává opravdu krásné góly. Střílí mu to takhle i na tréninku?

Právě, že na tréninku moc ne (směje se na vedle stojícího Jojoviće). Důležité je, že ty krásné trefy si schovává na zápasy. Takže když mu to takhle bude střílet nadále, tak ať to kope na tréninku třeba nad stromy.

Proti Boleslavi se ti daří, dal si jí už deset gólů.

Tak to ani nevím. Ale samozřejmě jsem rád, že to tam zase spadlo.

Daří se vám a se současným postavením v tabulce jste asi spokojeni.

Samozřejmě jsme za to rádi, ale zatím to vůbec nic neznamená. My jsme už zbytečně prohospodařili takovejch bodů, že to člověka mrzí. Hlavně když se podíváme na tabulku, kde bychom měli mít o čtyři až šest bodů víc, to nás štve. Ty body, co jsme poztráceli, musíme nahnat teď.

Boleslavi se v posledních letech tady dařilo.

Dneska jsme si to přečetli a o to víc jsme chtěli tu sérii přerušit.

Jak moc si dnešního vítězství ceníš?

Hrozně moc. I když tomu postavení v tabulce neodpovídá, tak ten tým má obrovskou kvalitu a je otázkou času, kdy půjdou nahoru.

Viděli jsme krásný zápas, chválil bývalý hráč Jablonce Jiří Tupec

Jirko, je po zápase, takže spokojenost?

To určitě. Musím říct, že to byl krásný zápas a bylo vidět, že i fanouškům se to líbilo. Naši hráči se uklidnili po překrásné brance Jovoviće a od té doby jsme Boleslav začali přehrávat a vytvářet si šance. Po přestávce jsme dali na 3:0 a škoda jen, že jsme v aktivní hře nepokračovali, i když kluky na druhou stranu chápu. Vedeš 3:0 a snažíš se neudělat zbytečnou chybu, takže to klukům vůbec nevyčítám. Naopak. Po standardce jsme sice dostali gól, ale po něm jsme dobrou taktikou zápas zvládli do vítězného konce. Hráči se trošku probudili a z rychlých akcí přicházely další šance. Kdybychom z nich ještě dvě branky přidali, asi by se nikdo nedivil.

Kdo se ti nejvíc líbil?

Dneska se mi líbili bez pardonu všichni. Svým nasazením a aktivní hrou jsme soupeře jednoznačně přehráli. Ale když to chceš vědět, tak na mě udělali výborný dojem Jovović a Tecl.

Škoda jen, že na takový zápas přišlo tak málo diváků, konstatoval Rudolf Svoboda, legenda jablonecké kopané

Rudo, dlouho jsme tě neviděli na zápase. Můžeš říct proč?

Jsem po operacích obou kyčlí a ještě mě čekají lázně, takže dneska jsem na prvním podzimním utkání.

Jak se ti to líbilo?

Moc a jsem rád, že jsem to viděl. Obě mužstva předváděla výborný útočný fotbal a divák musel odcházet domů spokojen. Škoda jen, že na takový zápas přišlo tak málo fanoušků. Jinak byl Jablonec po všech stránkách lepší.

Po poločase jsme vedli 2:0. Viděl si to tak, že už je rozhodnuto?

To v žádném případě, protože dostaneš jeden gól a utkání je opět otevřené. Ale když jsme na začátku druhé půle dali na 3:0, věřil jsem, že už je rozhodnuto.

Jablonec hrál v pohybu a vytvářel si další šance i potom, co obdržel gól.

Je to tak. Soupeř prakticky nic za celý zápas neměl. Naši hráči po gólu trošku znejistili, ale po chvilce jsme se opět dostávali do šancí a je škoda, že jsme ještě dva góly nedali.

Kdo se ti líbil?

Oni hráli všichni dobře. Ale moc se mi líbil gól Jovoviće. Krásně to obstřelil a šlo to do šibenice. Taky jsem takové góly dával. Moc se mi to líbilo a jsem rád, že se klukům v poslední době daří