Před pauzou na pažit vedoucího Zlína

FC Zlín FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 9. kolo so 1. 10. 2016, 17:00

Před další reprezentační přestávkou zajíždí Jablonec na pažit zatím největšího překvapení letošního ligového ročníku. Fotbalový Zlín vede prvoligovou tabulku a první říjnovou sobotu poměří síly právě s naším Jabloncem.

Ševci vstupovali do nové sezony s cílem vylepšit loňské třinácté místo. Už loni, coby ligový nováček měli za sebou výborný podzim a šesté místo, jenže na jaře ani jednou nevyhráli a následoval propad do suterénu ligové tabulky.

Na zlínské Letné došlo v létě k okysličení kádru. Z Příbrami získali ševci Hnaníčka, z Plzně Štípka. V útoku se snaží znovu prosadit zapomenutý bosenský střelec Harba. Naopak vábení mistrovské Plzně neodolal střelec Poznar.

I se změnami v týmu rozjel Zlín nový ligový ročník ještě lépe než loni. V úvodních osmi kolech ztratil body jen při remízách s pražskými „S“. Žlutomodří dokázali porazit Liberec, mistrovskou Plzeň, v derby si zase smlsly na Slovácku. Páníkovi fotbalisté jsou navíc produktivní, pravidelně střílejí branky, skórovat se jim povedlo ve všech přípravných i mistrovských zápasech! Euforie kolem zlínského fotbalu zachvátila i samotné město obuvi a rychle se objevila přezdívka týmu Zlíncester, po vzoru loňského tažení Leicesteru v anglické Premier league, který nečekaně slavil na ostrovech titul. Kouč Bohumil Páník si podobných přirovnání váží. „Těší to a hřeje. Pro nás malé kluby je Leicester vlastně vzor. Ukazuje nám to, že i ten malý může jednou vystoupat do výšin,“ popisuje kouč vedoucího týmu ligové soutěže. Zlín má na čele ligového pelotonu jednobodový náskok před dotírající Plzní a Mladou Boleslaví.

Trenér Zlína Páník se v sobotním zápase proti Jablonci bude muset obejít bez Diega Živuliče, chorvatský záložník utrpěl v posledním kole proti Hradci Králové zlomeninu zánártní kůstky.

Co o formě Moravanů soudí jablonecký kouč Zdenko Frťala? „Zlín od prvního kola dokazuje, že způsob jejich hry je založený na pevné defenzivě a rychlých protiútocích. My se musíme soustředit hlavně na to, abychom pokryli jejich rychlé náběhy a vycházet z pevné obrany. Samozřejmě musíme být nebezpeční i my v útočné fázi, abychom si dokázali vypracovat nějaké gólové příležitosti,“ říká k sobotnímu duelu trenér Jablonce Zdenko Frťala. Výsledkově nám nevyšel poslední domácí zápas s Mladou Boleslaví, ale herní projev našeho týmu se začíná zlepšovat. Domácí ztráta bodů ale hodně zamrzela. „Kluci si dokázali, že když k zápasu přistoupí zodpovědně, jsou schopni potrápit i týmy, které jsou nahoře v ligové tabulce. Ale konečný výsledek pro nás nebyl příznivý. To, že se hra zlepšuje, je pozitivní, ale tři body jsme ztratili. To je nejdůležitější,“ dodává trenér Frťala.

Po loňském návratu Zlína na prvoligové kolbiště spolu týmy odehrály dva vzájemné zápasy, na Moravě se celky rozešly smírně 2:2, na jaře se ze tří domácích bodů radoval po vítězství 3:1 náš Jablonec.

Utkání začíná v sobotu 1. října od 17 hodin na Letné ve Zlíně

Rozhodčí: Jílek Jan - Koval Zdeněk, Kotalík Petr