Před repre pauzou přivítáme posilněný Zlín

FK Jablonec FC Zlín
HET liga, 5. kolo ne 27. 8. 2017, 16:00

Před první reprezentační pauzou čeká jablonecké fotbalisty další domácí duel. V neděli na Střelnici přivítáme úřadujícího vítěze českého poháru Fastav Zlín, výkop zápasu je v 16 hodin.

Město obuvi se chystá na historickou účast v základní skupině Evropské ligy. Tu si Ševci vybojovali díky vítězství ve finále MOL Cupu nad druholigovou Opavou. Zlínští poté drželi palce ve finále Evropské ligy Manchesteru United, který celou loňskou soutěž vyhrál, a právě díky jeho triumfu se klub těší na hvězdné soupeře v základní skupině a garantovanou sumu minimálně 70 milionů korun do klubové pokladny.

Zlínský tým prošel před evropskými boji velkou obměnou. Odešli Jugas, Vukadinovič a Živulič. Hráčskou kariéru ukončil zkušený Hubáček. Mezi největší příchody patřil exjablonecký Petr Jiráček, navrátilec Lukáš Železník, posilami se stali také argentinský záložník Podia, nigerijský středopolař Ekpai, obránce Bartošák, Bosňan Džafič, na hostování dorazil také sparťan Holzer. Ani tento výčet jmen ale stále není konečný, trenér Páník touží po dalších hráčích do svého kádru. „Doufám, že ještě dva až tři hráči přijdou,“ přeje si zlínský kouč. Výhodu má Zlín nyní v tom, že boje v základní skupině Evropské ligy startují až v polovině září. Do té doby musí trenér skloubit hned několik národností v kabině v nově sestaveném týmu a nezahálet ani v rozjeté domácí soutěži. „Náš klub není zvyklý na takhle velké hráčské pohyby, ale děláme to s ohledem na Evropskou ligu i domácí soutěž. Obměna to je obrovská,“ říká Páník, který si přeje na domácí scéně minimálně zopakovat loňské umístění na šesté příčce ligové tabulky. Tým z východu Moravy zatím získal v domácí HET lize šest bodů za dvě domácí výhry nad Brnem a Karvinou. Na hřišti soupeřů ještě nebodoval, když stejným skóre 0:1 podlehl v Liberci i na Dukle.

Jablonec má po čtyřech odehraných kolech prozatím jen tři body za stejný počet remíz. Kluckého fotbalisté nutně potřebují naplno bodovat. „Je to pro nás důležité utkání, protože jsme ještě nevyhráli. U Zlína došlo k obměně kádru, mají tam šikovné hráče do ofenzivy Ekpaie, Traorého, ti jsou hodně pohybliví a hodně fotbaloví. Vepředu taky Diop. Budeme muset jejich sílu a kvalitu eliminovat. Doma dvakrát vyhráli, takže nějaké body nasbírali s Brnem a Karvinou. My musíme za každou cenu zvítězit,“ říká k nedělnímu duelu trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Při pohledu do historie vzájemných zápasů se Fastavu na Střelnici příliš nedaří. Naposledy si ze severu Čech vezl výhru v roce 2008, a to jak ligovou, tak pohárovou. Poslední dva roky, co je Zlín opět prvoligovým účastníkem, jsme jeho tým doma porazili vždy rozdílem dvou branek. Paradoxně jsme poslední domácí vítězství zaznamenali na jaře 2017 právě proti Zlínu po výhře 2:0. „Se Zlínem to bylo hezké utkání. Bylo to otevřené, hrálo se nahoru dolů, vstřelili jsme jim dvě branky. Teď bychom si to potřebovali zopakovat,“ přeje si Zdeněk Klucký.

Utkání začíná v neděli 27. srpna od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Pechanec Ondřej - Hrabovský Jakub, Antoníček Petr