Přípravné utkání s Příbramí jsme vyhráli 2:1

FK Jablonec 1.FK Příbram
2:1
Přípravná utkání, přát. pá 23. 3. 2018, 12:00

Reprezentační přestávku jsme vyplnili přípravným zápasem proti druholigové Příbrami. Na těžkém terénu v Nymburce jsme museli dotahovat vedení soupeře a nakonec se nám podařilo vyhrát 2:1 dvěma góly Jardy Diviše.

Bez čtyř hráčů základní sestavy Michala Trávníka, Lukáše Masopusta, Davida Lischky a Vladimira Jovoviće, kteří si plní reprezentační povinnosti, jsme nastoupili do zápasu proti Příbrami. Náš soupeř se netají ambicemi o postup do první ligy a v tabulce Fortuna národní ligy drží zatím druhou příčku. Utkání nám přineslo kvalitní konfrontaci před dalším náročným programem ligy a na hřišti se ukázali další hráči, kteří zatím nedostali tolik prostoru v mistrovských zápasech.

V úvodu zápasu více mezi vápny a šancí k vidění příliš nebylo. Až zhruba po čtvrthodině hry zahrozil Jablonec po brejku z pravé strany, kdy Doležal nasprintoval s míčem do vápna, ale místo zakončení volil přihrávku na nabíhající spoluhráče. Obrana Příbrami tuto příležitost zneškodnila. Zanedlouho poté dostal za obranu vysoký míč David Breda a už to vypadalo, že půjde sám na brankáře hostů. Nedokázal však zkrotit míč ideálně a přes obranu se následně neprosadil.

V dalších minutách začal Příbram více zlobit, hodně cítit v osobních soubojích byl zejména náš bývalý útočník Antonín Fantiš. Jednu jeho střelu vytěsnil gólman Hanuš těsně nad břevno. Ve 37. minutě se Příbram dočkala vedení. Po rohovém kopu rozehraném nakrátko přišel míč na zadní tyč, kde číhal Tregler a poslal Příbram do vedení. Do konce prvního poločasu se nám nepodařilo na vývoj zápasu reagovat a Příbram vedla 1:0.

Trenér Petr Rada po prvním poločase udělal několik změn v sestavě. Do druhého poločasu nahradil Doležala na hrotu Chramosta a Holeš vystřídal Zeleného. Hru jsme zjednodušili a začali jsme se dostávat více do šancí. Vyrovnání přišlo po hodině hry. Rychlý brejk Jablonce po levé straně zakončil přesně mířenou střelou po zemi Jaroslav Diviš - 1:1. O pět minut později dostal míč z pravé strany do vápna Vojta Kubista, uvolnil se přes obránce a poslal míč do nebezpečného prostoru, kde ve skluzu zakončil Jaroslav Diviš, který vsítil do branky míč i sám sebe - 2:1.

Moc nechybělo a mohlo být zanedlouho vyrovnáno. Šanci Příbrami ale zastavila branková konstrukce. Na druhé straně jsme také orazítkovali břevno a vypracovali jsme si další příležitosti. Další branky se diváci nedočkali a utkání jsme zvládli vítězně.

"Utkání splnilo účel. Máme reprezentační přestávku a přípravný zápas nám vyplnil program jako v ligovém týdnu. Nebyli jsme sice kompletní, když máme čtyři hráče na reprezentačních srazech. Zahráli si dneska všichni hráči, které jsme měli k dispozici. Ale nemůžeme se na nic vymlouvat, protože kádr máme dostatečně široký, abychom chybějící hráče nahradili. Zápas se pro nás sice nevyvíjel dobře, ale dokázali jsme to otočit," hodnotí přípravný duel asistent trenéra Zdeněk Klucký.