Přípravu s Göztepe jsme prohráli 1:2

FK Jablonec Göztepe Izmir
1:2
Přípravná utkání, přát. so 22. 7. 2017, 14:00

Poslední utkání v Rakousku bylo proti nejsilnějšímu soupeři z dosavadních týmů. Účastník turecké první ligy využil dvou našich chyb a vyhrál 2:1.

V úvodu zápasu se náš turecký soupeř více držel na míči a více se snažil hrát na naší polovině. Často však za hranicí ofsajdu, a tak většina nebezpečných situací končila hvizdem rozhodčího. V ostatních případech si nebezpečnými míči do vápna poradila obrana s Vlastou Hrubým. Po jednom z rychlých brejků však Göztepe zahrozilo a překvapivá střela skončila těsně vedle branky.

Na hranici třicáté minuty pak špatně rozehrála naše obrana a útočník Nabil Ghilas poslal Göztepe do vedení 1:0. To však netrvalo ani minutu. Masopust s Doležalem vybojovali míč u vápna soupeře a druhý jmenovaný pohotovu střelou vyrovnal na 1:1!

Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změn, ale snažili jsme se více na soupeře tlačit. Dařilo se nám dostávat více na polovinu soupeře, ale všechny příležitosti končily na obraně Göztepe nebo nepřesností ve finální fázi. V 74. minutě jsme pak chybovali opět v defenzivě a soupeř naše zaváhání potrestal, když se podruhé v zápase trefil Ghilas.

Závěrečnou pasáž zápasu jsme se snažili hrát jen do ofenzivy. Do příležitostí jsme se dostali, ale k přímému ohrožení branky jsme se nedostali. Deset minut před koncem se protáhl do vápna Michal Trávník, byl faulován, ale penaltu sudí nepískal. Ani krátký tlak v závěru nepřinesl gólovou střelu a poslední utkání v přípravě končí porážkou 1:2.

Podle trenéra Zdeňka Kluckého rozhodly o osudu zápasu dvě hrubé individuální chyby. „Byl to asi nejkvalitnější soupeř. Těm dvěma gólům, které jsme dostali, předcházely hrubé chyby v obraně. Hodně jsme jim k těm gólům pomohli. K tomu není co dodat, byly to zbytečné chyby vzadu, díky kterým jsme prohráli zaslouženě. Jinak bylo utkání vcelku vyrovnané, šance měly oba týmy,“ říká k zápasu trenér Zdeněk Klucký.

Za týden pro nás startuje nový ligový ročník utkáním na Slovácku. „Každý chce i v přípravě vyhrávat. Ale vzhledem ke kvalitě soupeře a k průběhu utkání nemám strach, že bychom měli hrát špatně. Ale musíme se vyvarovat hrubým chybám,“ dodal jablonecký trenér.