září

Přivítali jsme školáky na Mozartovce

Na základní škole v Mozartově ulici byl dnes stejně jako po celé republice zahájen školní rok. První školní den žákům nejen fotbalových tříd obohatil svoji návštěvou Lukáš Masopust.

Už v minulém školním roce byli hráči jabloneckého mužstva častými návštěvníky základních škol v celém regionu. Začátek školního roku 2015/16 tak znamená i pro ně řadu setkání s nejmenšími, na což se jistě také celá kabina těší.

Během léta získali jablonečtí hráči pro podobné mimo sportovní akce výraznou posilu. Do několika tříd ZŠ Mozartova kráčela spolu s Lukášem Masopustem sovička Jizerka, stále více oblíbený maskot našeho klubu. "Na ty roky ve škole vzpomínám jenom v dobrém. Po prázdninách jsem se vždycky zase těšil, že se uvidím s kamarády," vzpomínal na svoje studium Masopust. "Škola je důležitá pro každého, aby mu dala kvalitní vzdělání a disciplínu. Dnes to bylo příjemné setkání," ujistil ještě nedávný člen české reprezentace do 21 let.

Návštěvu u jednotlivých tříd doprovázel hlavní trenér SpSM FK Jablonec Jan Kozderka, který má v klubu mj. na starost sportovní třídy v rámci ZŠ Mozartova. Lukáš Masopust strávil mezi žáky nakonec celou první hodinu a rozdal spoustu podpisů. Pro děti šlo především o zpestření prvního školního dne a pro mladé fotbalisty ze sportovních tříd šlo o příjemné překvapení na startu školního roku.