Rada: Vítěz bere vše a my se o to pokusíme!

SK Slavia Praha FK Jablonec
MOL Cup, F st 9. 5. 2018, 20:15

Den před finálovým soubojem Jablonce a Slavie se sešli představitelé obou finalistů v dějišti zápasu v Mladé Boleslavi. Co zaznělo z úst aktérů zítřejšího vyvrcholení celého MOL Cupu?

Jablonecký trenér Petr Rada moc dobře ví, oč jeho tým hraje. Ve hře je totiž postup do základní skupiny Evropské ligy, meta, kterou má náš tým už dlouhodobě v hledáčku, ale nikdy se mu do této fáze evropské soutěže probojovat nepodařilo. Teď stačí jeden zápas a sen se může vyplnit. „Každý majitel by chtěl do Evropy, která přináší ekonomické příležitosti, nejinak je tomu i v případě Jablonce. Šance je to veliká. Samo o sobě je pohár druhá nejcennější trofej, přikládáme tomu velkou váhu. Cesta až sem byla trnitá a my chceme uspět. Víme, že nás čeká těžký soupeř. Slavia má proti nám obrovský rozpočet a hráče, ale na hřišti se bude hrát jedenáct na jedenáct, tam se to maže. Moji hráči půjdou do zápasu s velkým sebevědomím, budeme se snažit hrát stejný fotbal jako celé jaro, tak abychom uspěli. Budeme se soustředit především sami na sebe. Nechci, aby hráči byli pod nějakým extrémním tlakem, když to prostě nevyjde, tak aby to pro ně byl nějaký konec světa,“ nevytváří přehnaný tlak na hráče jablonecký kouč.

„Moji svěřenci odehráli jaro kvalitně, fotbal na tréninku je dle mého baví. Mají vůli po vítězství. Chceme hrát aktivně, uvidíme, co nám soupeř dovolí. Nesmíme se bát. Jak nastoupíme, to vám ještě neřeknu, je víc než 24 hodin do zápasu,“ nechtěl být sdílenější trenér a na závěr dodal. „Vítěz bere všechno, druhý nic. Musíme se na to připravit a pokusit se vyhrát,“ burcuje náš trenér.

Jak vidí finálovou účast kapitán jabloneckého týmu Tomáš Hübschman? „Pro náš tým je to veliká šance, jak se do té skupiny Evropské ligy dostat a musíme jí zítra využít. Je to poprvé, že jsme až takhle blízko základní skupiny a uděláme proto všechno, abychom se tam dostali,“ pravil jablonecký kapitán a pokračoval. „Není jednoduché dojít až do finále i přes větší týmy, než jsme my. Spoluhráče ale před tak důležitým zápasem uklidňovat nemusím, ač jsem otevřený všem. Zas tak úplné nováčky v týmu nemáme, každý si to musí v hlavě nastavit tak, jak potřebuje. Trenér do nás tu vítěznou mentalitu tlačí celé jaro,“ řekl dále Hübschman.

Jablonecký kapitán sledoval poslední vydařené představení Pražanů proti Plzni. „Byli opravdu velmi kvalitní, nedali soupeři čas na rozehrávku,“ všiml si nejzkušenější hráč jablonecké kabiny. To že bude finále MOL Cupu za dohledu videorozhodčího náš středopolař příliš neřeší. „Mně video nevadí, řekl bych, že spíš dává větší klid rozhodčímu, který tím pádem může být více v klidu,“ řekl Tomáš Hübschman.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský roli favorita ve finále poháru úplně nepřijal. „Jablonec prošel těžkým losem poháru, na jaře hrají opravdu výborně. Budeme hrát se špičkovým týmem naší ligy. Osobně si myslím, že finále nemá favorita. Je to jiný zápas, jiný soupeř a odlišné utkání. Jablonec hraje jinak jak Plzeň a pohárové zápasy obecně jsou vedeny jinak, než ligové. Budeme vycházet z typologie soupeře. Hodně tomu utkání napoví asi první vstřelený gól. Je to zápas o trofej, tu šanci dostanete jednou za dlouhý čas. Motivace je maximální, větší bejt ani nemůže,“ připustil trenér Pražanů.