Rada uznal porážku, na změny se nechtěl vymlouvat

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 30. 5. 2020, 20:00

Jablonecký kouč Petr Rada se po nejvyšší porážce v sezoně nechtěl vymlouvat na množství změn, které musel udělat v sobotním zápase na Slavii. Naopak přiznal, že domácí fotbalisté byli po všech stránkách lepším týmem.

Domácí lodivod Jindřich Trpišovský byl po vysokém vítězství svých barev nadmíru spokojen. „Jsem samozřejmě rád za vítězství i předvedený výkon. Jablonci chyběli nějací hráči, ale základní jedenáctku měl také kvalitní. Hra byla od začátku hodně rozkouskovaná. Pomohl nám první gól, po penaltě jsme se zklidnili a přišla i druhá branka. Nebylo vše ideální, ale byl to od nás celkově kultivovaný výkon. Také jsme tam měli pasáže, kdy jsme ztráceli hodně laciné míče. Týmový výkon byl ale podobný jako v Mladé Boleslavi. Zdravotní problémy měl Ševčík, proto jsme chtěli do zápasu použít spíš soubojové typy hráčů, čekali jsme totiž, že bude hrát Dočekal,“ prozradil kouč Pražanů.

Trenér Jablonce Petr Rada uznal porážku svého týmu. „Ten zápas jsme nezvládli. Náš výkone nebyl moc kvalitní. Některé góly jsme si dali skoro sami. Brzo jsme prohrávali ze zbytečné penalty, ale mohli jsme vyrovnat na 1:1, tam jsme to možná mohli zdramatizovat. Dostali jsme ale druhou branku, nechali jsme tam úplně volný prostor. Slavia však byla lepší po všech stránkách, dobře kombinovala. Nám se nedařilo zachytávat náběhy domácích, právě když měli domácí čas dávat dlouhé balony, tak jsme měli největší problémy. Naše obsazovaní a zodpovědnost nebyla taková jako v jiných zápasech. Problém byl i v tom, že jsme nekomunikovali a neupozorňovali se. Hráči byli na hřišti jak mumie, nezajistili se, nepomohli si,“ uvedl náš kouč. „Rozhodně se ale nechci vymlouvat na ty změny. Nastupovalo se za stavu 0:0, a hráči kteří nastoupili, jsou u nás v kádru, ta nesehranost tam byla znát. Změn bylo až moc, navíc proti Slavii. Je to složité, ale s těmi věcmi jsme si měli poradit jinak a výsledek neměl být takový jako je konečná porážka 0:5. Musíme se z toho oklepat a připravit se na úterý na derby,“ velí náš kouč.