Ruda Svoboda slaví 70 let!

Člen klubu legend a jablonecký patriot Ruda "Houba" Svoboda dnes slaví 70 let. Za celý klub přejeme hodně zdraví a úsměvu na rtech!

Jeden z nejlepších fotbalistů jablonecké historie přišel na sever Čech v roce 1966 a strávil v dresu LIAZ Jablonec krásných deset sezon, z toho poslední dvě v nejvyšší soutěži. Právě legendární Ruda „Houba“ Svoboda a jeho střelecký talent se předtím zasloužil velkou měrou o historický postup do první ligy. Ani tam se rychlý křídelní hráč neztratil a za dva roky stihl nastřílet celkem 29 branek. Celkem jich za Jablonec nastřílel 92 gólů a dodnes je s přehledem nejlepším střelcem našeho klubu. Nakoukl také na pár utkání do reprezentace. Po skončení kariéry se na dlouhé roky přemístil do amerického Chicaga, odkud se do Jablonce vrátil v roce 2006. Před rokem patřil zaslouženě mezi zakládající členy jabloneckého Klubu legend.

Ruda Svoboda se narodil dnes přesně před 70 lety a za celý klub a všechny fanoušky mu od srdce přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a spoustu dobré nálady tak jako dodnes.

Author Štěpán Hanuš