S třemi body panuje spokojenost, řekl kouč

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
HET liga, 8. kolo so 23. 9. 2017, 17:00

Trenér Zdeněk Klucký o poločase poradil hráčům určité taktické věci, hráči je plnili a obraz hry se v Ďolíčku v druhém poločase změnil. I proto jablonečtí vezou z Prahy tři důležité body.

Domácí trenér Martin Hašek litoval především nevyužitých šancí svého týmu z prvního poločasu. „Mít nula bodů z tohoto zápasu je pro nás smutné. Byl to zápas, který mohl skončit bodem ale třeba i třemi. Je škoda, že když hráči dobře pracují, nemají zpětnou vazbu, protože se nedostavil kýžený výsledek. Ale já dál věřím tomu, že naše góly přijdou. Neprožíváme teď dobré období po vyřazení v poháru a dnešní porážce. I bod by byl s takhle těžkým soupeř pro nás úspěch,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Bohemians.

Jablonecký lodivod Zdeněk Klucký měl z prvního vítězství na hřišti soupeře oprávněnou radost. „Jsme rádi za tři body, tady se bude těžko vyhrávat. Bohemka hraje hodně běhavý fotbal. Z rychlých protiútoků nám domácí trefili tyč. Hodně problémů nám dělal Tetteh. V některých situacích jsme tam měli štěstí,“ uvedl trenér k prvnímu poločasu a pokračoval hodnocením druhého dějství. „Pak jsme vstřelili gól a kontrolovali docela hru. V závěru jsme mohli zvýšit náš náskok, kdyby ale Mihálik netrefil nohy soupeře na brankové čáře. Byli jsme prostě efektivnější,“ řekl dále jablonecký kouč.

Jabloneckým ale nevyšla ideálně první půlhodina hry. „Bohemians hrají s jinými balony než máme my, mezi zápasy jsme měli jen dva dny volno, trochu nám trvalo, než se kluci dostali do tempa,“ připustil Klucký. Po poločase už hráče pochválil. „Řekli jsme si, jak zajištovat soupeře, chtěli jsme dostupovat více hráče ve středu hřiště. Kluci to pak plnili perfektně a rázem byl obraz hry úplně jiný,“ byl spokojený kouč Jablonce. Ten musel už v prvním poločase střídat zraněného Trávníka. „Bylo to na střídání. Protihráč mu nechtíc brnknou prstem do okna, měl v oku i krev,“ vysvětlil důvod střídání trenér Klucký.