Sezonu zakončíme u nováčka v Karviné

MFK Karviná FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 30. kolo so 27. 5. 2017, 17:00

Ligový ročník končí poslední květnový víkend. Jablonecký klub zajíždí bojovat o poslední body na půdu nováčka do Karviné. Oběma týmům půjde o konečné umístění v tabulce.

Jablonecké fotbalisty čeká v posledním zápase sezony 360 km dlouhý přejezd až k státním hranicím do Moravskoslezského kraje, kde si užívá svou první ligovou sezonu nováček z Karviné. Ve slezském městě mohou být s prvním ročníkem mezi ligovou elitou navýsost spokojeni. Tým vedený trenérem Jožkou Weberem už na podzim překvapil dobrými výkony a usídlil se s jednadvaceti body na sedmé příčce s dostatečným náskokem na sestupové pozice.

V zimě navíc karvinští získali další posily, útok přišel vyztužit Kalabiška z Mladé Boleslavi a jablonecký Wágner. Posilami se stali také Dressler z Teplic, Vondra z Vlašimi či exbrněnští Jovanovič a syn karvinského trenéra Webera Tomáš. Z větších odchodů stojí za zmínku odchod Dreksy či Jardy Zeleného k nám do Jablonce.

Po zimních změnách načal natěšený nováček dobře také jarní odvety. Dál se mohl opřít o své opory, v brance vše pochytal spolehlivý Laštůvka, dařilo se také středopolaři Budinskému, který je se sedmi góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem Karviné. Jenže uprostřed jara přišla pro Slezany nelehká šňůra šesti porážek v řadě. Tu karvinští fotbalisté zlomili až domácí výhrou 4:2 nad ohroženým Hradcem Králové. Tým kolem trenéra Webera si tak mohl už pár kol před koncem ligy užívat jisté záchrany a zapsat se mezi úspěšné nováčky ligové soutěže.

Jablonečtí sice v závěru soutěže čekají už šest kol na tříbodovou injekci za vítězství, z toho ale poslední čtyři kola stihli remizovat. O body obrali oba aspiranty na titul, remízu brali ze sousedského derby v Liberci i v domácím klání s Teplicemi. V závěrečném kole půjde oběma týmům o konečné umístění v ligové tabulce. Jablonečtí se můžou v případě vítězství a příznivých výsledků z ostatních stadionů vyhoupnout až na konečnou šestou pozici. „Jedeme do Karviné s tím, abychom samozřejmě vyhráli. Jsme v situaci, kdy hrajeme o umístění. V případě, že mužstva kolem nás vyhrají a my ztratíme, můžeme se objevit až na desátém místě. V opačném případě můžeme skočit na šesté místo před Zlín. Přáli bychom si zakončit jarní sezonu dobrým výsledkem. Zápasy na jaře dopadly vcelku dobře, kluci hráli podle našich představ. Jen nám někdy chybělo trochu štěstí, že jsme nevstřelili vítěznou branku. Spoustu utkání jsme zvládli výborně herně a zasloužili jsme si vyhrát. Jako příklad uvedu Slavii nebo doma s Plzní. Zápasy měly z naší strany vysokou úroveň. Abychom sezonu zakončili s dobrým svědomím, bylo by dobré vyhrát. Spokojeni budeme my i naši diváci,“ říká před sobotním závěrečným zápasem v Karviné trenér Zdeněk Klucký.

V posledním kole nebude moci trenér Klucký využít hned dva vykartované hráče, scházet mu budou žlutí hříšníci ze středu zálohy Trávník a Kubista. „Když někdo hraje ve výborné formě a najednou není k dispozici, tak oslabení to je. Na druhou stranu tady máme k dispozici dvacet hráčů, tak se dostanou na hřiště zase jiní, kteří teď nehráli, a budou muset prokázat své kvality,“ uvědomuje si ztrátu dvou středových hráčů Klucký.

Podzimní vzájemný duel na jablonecké Střelnici skončil osmigólovou hokejovou přestřelkou. V ní hosté vedli po půli už 3:1, nakonec ale ze Severu Čech odjížděli s porážkou 3:5. Hattrickem se blýskl hned v úvodním kole útočník Wágner, který na jaře hostuje právě v Karviné.

Utkání začíná v sobotu 27. května od 17 hodin na Městském stadionu v Karviné

Rozhodčí: Nenadál Martin - Peřina Pavel, Horák Adam