Složení realizačního týmu potvrzeno

V minulém týdnu byl k A mužstvu jmenován hlavní trenér Zdenko Frťala. Následně probíhala jednání o složení celého realizačního týmu a ten byl dnes také potvrzen.

Zdenko Frťala bude mít k ruce asistenta, s kterým spojil také svoje učinkování v druholigovém Varnsdorfu. Dvojice Frťala - Kopecký se poprvé potkala už v Čáslavi. Ivan Kopecký, jmenovec slavné trenérské legendy, podepsal smlouvu v Jablonci stejně jako Frťala na 1,5 roku, tedy do 30.6.2017. Kopecký fotbalově vyrostl v Lanškrouně a Hradci Králové. Má za sebou jako aktivní hráč dlouhé působení v Teplicích a SK Chrudim (3. a 2. liga). Tři prvoligové sezóny pak odehrál v dresu Drnovic, kde celkem nastoupil k 35 ligovým utkáním. V jednom z těch posledních v sezóně 1999/2000 vsítil jediný svůj gól v nejvyšší české soutěži. Poté ještě působil v první slovenské lize v dresu Trenčína a při následném angažmá v Neratovicích musel bohužel předčasně ukončit kariéru pro zranění kolene. Brzy poté se vydal na trenérskou dráhu. Postupně vedl jako hlavní trenér mužstva Chrudimi, Pardubic, Ústí n. Orlicí nebo Čáslavi. Jako asistent se už předtím setkal se Zdenkem Frťalou při angažmá v Čáslavi ve druhé lize. Působil také v Teplicích jako asistent trenéra Přerosta a poté jako hlavní kouč v druholigové Čáslavi. V roce 2013 se připojil k Zdenkovi Frťalovi ve Varnsdorfu a absolvoval s ním i krátké angažmá v Podbrezové. Dnes pětačtyřicetiletý trenér se je nyní vlastníkem nejvyšší možné profi licence UEFA.

Trenérský štáb bude nakonec pro jarní část sezóny tříčlenný. Dvojici Frťala - Kopecký doplní jablonecká legenda mezi tyčemi Michal Špit. Dlouholetý brankář zakotvil v jabloneckém klubu nadobro a bude mít na starosti brankáře. Přestože měl Špit ještě půl roku platnou hráčskou smlouvu, kývl na nabídku vedení klubu a stane se trenérem brankářů v nově se rodícím realizačním týmu A mužstva.

Kustodem v kabině zůstává Aleš Češek, vedoucím mužstva Petr Majer a fyzioterapeutem bude i nadále Zdeněk Novosad. S ním bude pečovat o těla hráčů také Jan Čápek, který ve stejné roli působil už na konci podzimní části. Týmovým lékařem bude i nadále Radek Fejgl. Po odchodu Václava Ježka posílí lékařský štáb Petar Novák z Prahy a Dag Tichý z jablonecké nemocnice.

Realizační tým A mužstva pro jarní část SYNOT ligy 2015/2016

Hlavní trenér: Zdenko Frťala