Starší dorost U19 prohrál 2:3 v Mostě

FK Baník Most - Souš FK Jablonec
3:2
Česká dorostenecká liga, 7. kolo so 24. 9. 2016, 10:00

V dramatickém utkání 7. kola České ligy podlehl jablonecký starší dorost v sobotu v Mostě tamnímu fotbalovému klubu 2:3 (0:2). Nutno však dodat, že na všech třech brankách ve vlastní síti se jablonečtí podíleli notným dílem. Přesto dokázali tříbrankový náskok domácích snížit na jednogólový, ale v závěrečném tlaku srovnat už nestačili.

Do první gólové šance se dostali domácí v desáté minutě, kdy levou stranou unikl Zdeněk Weickert až do vápna a střelou napálil pravou tyč. Odražený míč pak dorážel Drobný, ale Richter ho chytil. Za tři minuty Richter lapil další střelu Drobného z centru z trestného kopu. Trestný kop zahrával v 15. minutě také Jablonec, a to z 25-ti metrů přímo proti brance. Hlůže však poslal míč nad branku. Ze stejné situace neuspěli vzápětí ani mostečtí, Plosovu střelu Richter zneškodnil. Ve 21. minutě neudržel Richter na zemi míč, ten mu vyklouzl a dorážející Plos se ho zmocnil a do prázdné branky zavěsil. Srovnat mohl ve 38. minutě Jelínek, ale branku z dobré pozice přestřelil. Ve 40. minutě fauloval ve vápně Zezulka a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Plos a jeho první střelu Richter vyrazil, ale Plos odražený míč dokázal přece jen do sítě umístit. V 42. minutě se pokusil ohrozit domácí branku Hlůže, ale gólman Eichler se zaskočit nenechal.

Ve druhém poločase v 49. minutě vypálil Schön zleva po zemi a brankář domácích míč chytil. Z jeho rychlé rozehrávky pronikli domácí až k pravé brankové čáře, odkud jejich prudký centr Petržilka, ve snaze ho odvrátit, naopak usměrnil do vlastní sítě – 0:3. Jablonec to nepoložilo a naopak se stále více tlačil k domácí brance. V 55. minutě Schön z levé strany našel Hlůžeho, který pálil nad branku. V 58. minutě pronikl Bělina přes několik soupeřů až do vápna, posunul míč Pleštilovi, jemuž soupeř odrazil míč na roh. V 59. minutě po dalším průniku jabloneckých do vápna prudce z levého úhlu vystřelil Jelínek a míč skončil u zadní tyče v síti – 1:3. V 75. minutě Schön v dalším průniku levou stranou byl faulován a následný Jelínkův trestný kop soupeři dokázali odrazit. Domácí se snažili jablonecké zaskočit rychlými brejky. Jeden z nich skončil v 80. minutě nebezpečnou střelou Zdeňka Weickerta naštěstí mimo branku. V 85. minutě Zezulka vysunul za obranu Schöna, který obloukem překonal domácího gólmana a snížil tak na 2:3. Mostečtí pak silně znervózněli a ve zbývajícím čase hru kouskovali a k nervozitě donutili i jablonecké hráče, kteří si tak už nedokázali vytvořit šanci k vyrovnání.