Starší dorost doma podlehl Dukle Praha

FK Jablonec FK Dukla Praha
0:3
Česká liga U19 B, 6. kolo ne 17. 9. 2017, 10:15

K utkání 6. kola České ligy staršího dorostu přijela v neděli do Jablonce Dukla Praha, která ještě neztratila ani bod. A neztratila ho ani v Jablonci, když zvítězila 3:0 (1:0). Jablonec nezvládl závěr utkání, kdy nejprve ho po žluté kartě oslabil kapitán Jákl a hosté poté přesilovku využili ke vstřelení dvou branek.

První čtvrthodina měla vcelku vyrovnaný průběh. Dukla v ní sice získala dva rohové kopy, které ale nevyužila. V 15. minutě Hajdo vybojoval ve středu hřiště míč, skvěle našel nalevo Kinčla, jehož střela však skončila za zadní tyčí branky Dukly. V 17. minutě zahrával hostující Houha zleva trestný kop, který se snažil ve vápně hlavou usměrnit do sítě Ferreira, ale jablonečtí střelu odrazili. V 32. minutě podnikla Dukla akci pravou stranou a za překonaným Hejtmánkem zachraňoval na čáře Štěpánek odkopem na roh. Ten z pravé strany se ve vápně po několika odrazech dostal k Váchovi, který skóre zápasu otevřel. V 39. minutě Ráček vyslal zleva dlouhý centr, který na zadní tyči Scholz poslal mimo branku. Možnost navýšit náskok měla Dukla v poslední minuté první půle, kdy střela Váchy po zemi z levého úhlu prošla podél branky těsně za zadní tyč mimo.

Po obrátce ve 48. minutě Dukla vypálila a Hejtmánek míč jen vytěsnil na roh. Rovněž tak Hejtmánek vytěsnil střelu hlavou Ferreiry zblízka v 63. minutě. K úspěchu nevedla ani snaha Kinčla v 78. minutě, jehož centr či střela z úhlu si směr do branky nenašly. V 79. minutě po žluté kartě si šel Jákl na deset minut odpočinout a hosté toho dokonale využili. V 85. minutě zvýšil na 2:0 z hranice vápna polovysokou střelou Bílek a v 90. minutě pečetil výsledek střelou po zemi Janko.

"Věděli jsme, že Dukla bude dobrá na míči, což se potvrdilo. My jsme šli do utkání se záměrem hrát dobře organizovaně a hrozit z rychlých přechodů. V prvním poločase se nám to moc nedařilo, protože jsme byli příliš bojácní a dělali hodně ztrát. Duklu jsme až na jednu šanci nepouštěli do zakončení. Bohužel jsme inkasovali opět po standardní situace. Druhý poločas jsme utkání herně vyrovnali, bohužel nás stále trápí to samé - hra v poslední třetině hřiště, finální fáze a zakončení. Dukla rozhodla utkání v posledních pěti minutách, kdy jsme za zbytečný faul hráli v deseti. Hráče chválím za nasazení, bojovnost a přístup k utkání. Utkání jsme odehráli dobře takticky, bohužel naše "bolest" je viditelná . Již tři zápasy jsme nedali branku. Nezbývá nám, než dále pracovat a já věřím, že se nám pomalu začnou vracet i nemocní a zranění hráči, s kterými bychom se měli pomalu zvedat," hodnotí utkání s Duklou trenér Michal Kolčava.