Mládež
únor

Starší dorost má za sebou soustředění

V minulém týdnu absolvoval nejstarší dorost U19 soustředění v domácích podmínkách, jehož součástí byly tři přípravná utkání. Dorostenci absolvovali zápasy z plného tréninku s rozdílnými výsledky.

FK Jablonec - SMS Lodž U19 0:6 (0:3)

Sestava: Vajner - Malimánek (46. Slezák), Štěpánek (46. Javůrek Matěj), Jákl (46. Bělina), Vostál (46. Ráček) - Podzimek (46. Tokár) - Scholz (46. Čech), Smíšek (31.Horáček (61. Kratochvíla)), Štolba (46. Benda) - Urbánek (46. Vacek), Knitl (46. Musílek).

"V utkání dostali příležitost všichni hráči. Za šest měsíců působení u týmu to byl nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme hráli. Předčil nás výrazně ve všem. Pro nás velmi prospěšná konfrontace," hodnotí utkání trenér dorostu U19 Michal Kolčava.

FK Viktoria Žižkov U19 - FK Jablonec 4:1 (1:1)

Branka Jablonce: 19. Kinčl.

Sestava: Mazánek - Slezák (60. Malimánek), Javůrek Matěj, Jákl (46. Ráček), Vostál - Podzimek (60. Tokár), Scholz (60. Štěpánek) - Čech, Smíšek (46. Štolba), Kinčl - Urbánek (70. Smíšek).

"Prvních dvacet minut jsme hráli dle mých představ, soupeře jsme přehrávali, vstřelili branku a mohli jít do většího náskoku. Dobře jsme hráli na míči a velmi agresivně v obranné fázi. Od pětadvacáté minuty jsme nepochopitelně polevili a soupeře dostali do hry. Druhý poločas byl z naší strany průměrný, navíc jsme se dopustili hrubých individuálních chyb v obraně, které soupeř trestal. Z výkonu, až na prvních dvacet minut, jsem velmi zklamán. Nechci, abychom se takto prezentovali. Zejména jsme dělali velké množství nevynucených chyb a měli špatný pohyb," říká po zápase trenér Michal Kolčava.

FK Jablonec - FK Železný Brod muži 6:1 (5:1)

Branky Jablonce: 2. vlastní, 13. Urbánek, 15. Podzimek, 18. Ráček, 37. Kratochvíla, 70. Smíšek.

Sestava: Richter - Malimánek (61. Slezák), Štěpánek, Bělina (61. Javůrek Matěj), Ráček (61. Vostál) - Scholz (61. Čech), Podzimek (61. Tokár), Jákl, Benda (46. Kinčl) - Urbánek (60. Vacek), Kratochvíla (60. Smíšek).

"Na turnaji v Lomnici proti soupeři z krajského přeboru se nám povedl úvod utkání. Zejména ve hře ve středním pásmu jsme byli přímočaří a dařily se nám rychlé přechody, které jsme ve větším počtu hráčů dohrávali do konce. V polovině poločasu jsme začali hrát komplikovaněji a vymýšleli nesmysly. V druhém poločase naše nedobrá hra pokračovala. I když jsme hráli do nízkého bloku, měli jsme si s tím lépe poradit. Nebyli jsme trpěliví a hráli složitě. Výběr řešení byl špatný. Beru výsledek, jsem rád, že i kondičně jsme utkání zvládli na závěr soustředění. V dalších týdnech se přesuneme výhradně na hřiště a budeme pracovat na vylepšování našeho herního výkonu," komentuje vítězné utkání trenér Michal Kolčava.