Starší dorost zvítězil na Admiře 3:2!

FK Admira Praha FK Jablonec
2:3
Česká liga U19 B, 7. kolo ne 24. 9. 2017, 10:00

V utkání 7. kola České ligy jablonecký starší dorost konečně zabral a získal plný počet bodů v zápase na pražské Admiře výhrou 3:2 (0:1). Jablonci se podařilo otočit prohraný poločas, ale domácí pět minut před koncem srovnali. Rozhodující vítěznou branku pak v 88. minutě vstřelil Bělina po standardní situaci.

První šanci zápasu měli domácí v 8. minutě, kdy po trestném kopu pálil Heinzel těsně nad Hejtmánkovu branku. Za dvě minuty jablonečtí zahrávali Jáklem zprava rohový kop a Štěpánek ve vápně hlavou usměrnil míč pod břevno, ale gólman Zima byl na místě. Jákl pak ve 13. minutě nasměroval trestný kop z pravé strany přesně do vápna, ale nikdo z nabíhajících spoluhráčů na míč nedosáhl. V 17. respektive v 18. minutě Bičiště vypálil z dálky vedle pravé tyče a pak z úniku mířil pro změnu vedle levé tyče domácí branky. Ve 21. minutě prožili jablonečtí kruté chvilky. Domácí zahráli nakrátko z pravé strany rohový kop a dělovku Egrta Hejtmánek reflexivně vyrazil na další roh. Z něho po odrazu domácí pálili do břevna a míč pak odrazem skončil potřetí na rohu. Ten už hosté zvládli odvrátit. Ve 28. minutě odražený míč po jabloneckém trestném kopu získal Trnka, který rychle postoupil pravou stranou až k vápnu, odkud našel ve vápně volného Rudolfa, který skóre zápasu otevřel. Hned z rozehrávky chtěl Bičiště překvapit domácího gólmana dalekonosnou střelou, ale nepovedlo se to. Jablonec byl v této fázi zápasu velmi aktivní, ale vyrovnání nepřicházelo. Ráčkův centr Bičiště hlavou nasměroval vedle, Scholzovu střelu Zima vyrazil, Urbánek také minul a Kinčlův trestný kop soupeři odrazili.

Po obrátce ale Jablonec hned ve 46. minutě vyrovnal. Autorem gólu byl Kinčl, jemuž míč naservíroval Scholz po svém úniku pravou stranou. V 58. minutě jablonečtí dokonali obrat. Branku vsítil hlavou Bičiště, který tak zužitkoval přesný centr Ráčka z levé strany. Domácí se pak snažili o vyrovnání a možnost měli v 70. minutě, kdy prudkou střelu Trnky Hejtmánek jen odrazil až do autu. Na druhé straně o pár minut nato nevyužil gólovku Urbánek po akci Kinčla. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v 77. minutě střela Lišky jen těsně minula levou tyč jablonecké branky. V 82. minutě zase pálil Bičiště a vzápětí z odraženého míče Bělina střelou po zemi také těsně minul domácí branku. Snaha domácích o vyrovnání byla vyslyšena v 85. minutě, kdy Čížek střelou z pravé strany vápna skóre srovnal. Jablonečtí se ale nenechali rozhodit a v 88. minutě po Urbánkově rohovém kopu z levé strany a po odrazu Bělina prudkou ránou do břevna a do sítě strhl vítězství na jabloneckou stranu.

"Utkání se hrálo na dobré umělce, ale velmi malých rozměrů. První poločas byli domácí velmi aktivní, agresivní, my jsme se nechtěli přizpůsobit jejich stylu - vše rychle nahoru a dohrát. Chyběla nám však větší odvaha hrát odzadu po zemi. Ve druhém poločase nám pomohl rychlý gól, začali jsme si více věřit, přehrávat domácí a zaslouženě šli do vedení. Jen sami svým nedůrazem jsme si utkání zkomplikovali, ale dvě minuty před koncem vstřelili vítězný gól. Utkání jsme otočili díky odvaze přehrát soupeře po zemi, zlepšeným výkonem ve středu hřiště, kde jsme druhý poločas dominovali a aktivním presinkem. Jsem rád, že jsme samozřejmě vyhráli po delší době, a také že jsme si vypracovali řadu šancí a z nich vstřelili tři branky. Je na nás abychom doma v dalším utkání navázali na dobrý druhý poločas. Družstvo ukázalo charakter, za to jsem hodně rád," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.