Starší dorost zvítězil v Písku 2:1

Písek FK Jablonec
1:2
Česká dorostenecká liga, 11. kolo so 22. 10. 2016, 15:30

Starší dorost FK Jablonec si připsal další výhru, když v 11. kole České ligy zvítězil v Písku 2:1 po bezbrankovém poločase. Jablonec byl od počátku lepším týmem, ale branky dával až ve druhém poločase. Domácí korigovali stav až v poslední minutě.

První možnost si vytvořili domácí v 6. minutě, kdy po centru z levé strany Hrala z voleje mířil nad branku. V 12. minutě vypálil z dálky Jelínek prudce po zemi a jen těsně minul levou tyč domácí branky. V další minutě unikl levou stranou Schön až do vápna, ale jeho předkop gólman Krt stačil chytit. Vzápětí nadějnou akci Schöna a Kováčika zmařil ofsajd. V 16. minutě vystřelil Jelínek z trestného kopu téměř od půlící čáry a míč těsně minul pravý růžek domácí branky. Ve 33. minutě využil chyby hostů ve středu hřiště Němeček a jeho šance těsně minula pravou tyč Richterovy branky. V 35. minutě po faulu na Kováčika Jelínkův trestný kop soupeři odrazili. Ve 42. minutě Richter našel nalevo Schöna, který vnikl do vápna, a jeho zpětnou přihrávku na střed Zezulka prudce napálil nad branku.

Ve 47. minutě nacentroval Kozák z levé strany míč do vápna, kde Landfeld po zemi mířil těsně vedle pravé tyče. V 64. minutě zahrával Jelínek levé stany rohový kop a na přední tyči usměrnil Petržilka hlavou míč k zadní tyči do sítě. V 80. minutě se Schön prosadil mezi dvěma zadáky domácích a ve vápně střelou pod břevno zvýšil náskok Jablonce na 2:0. V 82. minutě se s míčem ocitl sám před gólmanem Kováčik, ale ze souboje s ním vyšel vítězně gólman. V 84. minutě předvedl Jelínek parádní střelu z trestného kopu, kterou prudce a přesně namířil do pravého růžku písecké branky. Brankář domácích Krt ale předvedl neméně skvělý zákrok a míč vyrazil na roh. V 90. minutě domácí založili rychlou akci, kterou zakončili brankou z kopačky Blažka. Podařilo se jim tak zdramatizovat závěr zápasu a jeho nastavený čas, ale jablonečtí jim ohrozit branku již nedovolili.