Střelnice otevírá brány, hostí Spartu Praha!

FK Jablonec AC Sparta Praha
ePojisteni.cz liga, 18. kolo ne 26. 2. 2017, 17:30

Haldy sněhu z jablonecké Střelnice jsou definitivně pryč a náš pažit je připraven pro první domácí zápas roku 2017. Hned na úvod jara se v Jablonci představí atraktivní soupeř AC Sparta Praha.

Letenský tým čeká na jaře těžký souboj o mistrovský titul, na vedoucí Plzeň totiž ztrácí čtyři body, a to má ještě tým ze západočeské metropole k dobru odložené utkání na Bohemians. „Víme, že pokud chceme zaútočit na první místo, musíme být na jaře v podstatě stoprocentní. Chtěl bych vidět Spartu, která vyhrává každý zápas. Pak uvidíme, k čemu nám to bude stačit," uvedl trenér Požár před startem jarní sezony. Sparta za sebou měla vydařenou zimní přípravu, v osmi zápasech ani jednou neprohrála a inkasovala jen dva góly. Jenže ještě před ligovým startem dostala tvrdý direkt v Evropské lize po čtyřbrankovém výprasku v Rostově. V zimě omilostněný Sparťan Konaté byl navíc v Rusku vyloučen a opět tak rozdýmal atmosféru kolem své osoby. Tým trenéra Požára následně zvládl jarní premiéru v lize, když brankou Čermáka udolal nejtěsnějším výsledkem Bohemians 1905. Ve čtvrtek Pražané v odvetě play off Evropské ligy remizovali 1:1 s Rostovem na Donu a s pohárovou soutěží se definitivně rozloučili.

Sparťané v zimě rozšířili svůj kádr, získali španělského útočníka Néstora Albiacha z Dukly, stopera Hovorkou či rumunského obránce Vatajelua. Nadále je ale trápí zdravotní problémy, ty i v současnosti mají Rosický, Mareček, Frýdek, Zahustel, Kadlec, Holzer či Pulkrab.

Tým z Letné ztratil už na podzim dost ligových bodů na hřišti soupeřů, na cizích trávnících totiž vyhrál jen tři z osmi zápasů, a to je jeden z hlavních důvodů, proč nyní ztrácí důležité body na vedoucí pozici. „Je pravda, že potřebujeme být více úspěšní venku, ale my nesmíme ztrácet body nikde. V zimě jsme se zaměřovali na náš působ hry, měli bychom být aktivnější a dominantnější,“ doufá Požár před zápasem na severu Čech.

Jablonec se po plusovém bodu ze hřiště Slovácka hodlá prát o další body na domácím trávníku. Trenérům bude i v něděli scházet při sestavování základní jedenáctky útočník Zrelák, hrát nemůže na základě dohody klubů o hostování ani záložník Jiráček, otazník stále visí i nad Masopustem, který doléčuje virózu. „Nebude to pro nás jednoduché utkání. Ale Bohemians i Rostov nám ukázali, že se s nimi hrát dá. Přestože má Sparta kvalitní mužstvo, tak nám tyhle zápasy ukázaly cestu. Sparta patří dlouhodobě mezi naše nejlepší mužstva, mají stabilní kádr a poradí si určitě i se ztrátou Bořka Dočkala, který zřejmě odejde do Číny. Respektujeme jejich sílu, ale nesmíme se jich bát a vysokým presinkem se pokusit dostat je do úzkých,“ říká před nedělním duelem kouč Zdeněk Klucký, kterému nadále komplikují přípravu přechody mezi umělou trávou a přírodním povrchem. „Návrat na umělou trávu po příjezdu z Portugalska nás trochu zabrzdil, ale já věřím, že naše výkony půjdou pomalu nahoru. V pátek trénujeme na přírodní trávě v Nymburce a pak už se chystáme na šlágr se Spartou,“ dodal jablonecký kouč.

Podzimní vzájemný duel obou týmů skončil v Praze tříbrankovým vítězstvím letenského týmu, když všechny branky Jablonec inkasoval v druhém poločase v rozmezí třinácti minut z kopaček Lafaty a Pulkraba. Jak dopadne jarní měření obou týmů?

Vývoj předprodeje má pozitivní tendenci a v neděli se dá na Střelnici očekávat solidní kulisa. Vstupenky na všechny tribuny každopádně ještě v den utkání v prodeji budou. Vzhledem k dopravním omezením a očekávané větší návštěvě doporučujeme včasný příchod na stadion pro permanentkáře i pro ty fanoušky, kteří si chtějí vstupenky zakoupit až v den utkání. Infocentrum u hlavního vstupu se otevře tři hodiny před výkopem, tedy v 14:30 hod a všechny ostatní pokladny včetně těch u západní tribuny z Vrkoslavické ulice budou otevřeny v 16 hodin.

Utkání začíná v neděli 26. února od 17:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Královec Pavel - Mokrusch Tomáš, Dobrovolný Zdeněk

Delegát: Dofek Ladislav, Brutar Michal