Sváteční 47. Podještědské derby v Liberci

FC Slovan Liberec FK Jablonec
HET liga, 12. kolo so 28. 10. 2017, 17:00

Na významný státní svátek letos připadá pro nás neméně důležité měření sil mezi Libercem a Jabloncem. Již 47. Podještědské derby se v letošní sezoně odehraje tuto sobotu v Liberci.

Loňská sezona neskončila pro obě mužstva ze severu Čech žádným úspěchem, oba týmy se pohybovaly ve středu tabulky, kde také skončily na osmém, respektive devátém místě. Jablonec svého soka nakonec předstihl, díky lepšímu skore. „Hledala se co nejlepší motivace pro závěr soutěže, kde už oba týmy o nic nehrály. Šlo o to, kdo na tom bude na severu líp,“ vrací se k závěru loňské sezony liberecký kouč Trpišovský, kterému se opět po sezoně výrazně rozprchl kádr. Liberec opustily opory - brankář Dúbravka, útočník Baroš, záložníci Souček, Ekpai i Vůch. Slovan naopak angažoval Malinského, talentované mladíky Pulkraba, Havelku a Kulhánka a z hostování se vrátili Machuča, Folprecht a Knejzlík. Trenér ani sportovní ředitel Nezmar ale nebyli s doplněním týmu spokojeni, tak ještě v průběhu sezony vyztužili řady formou hostování sparťanů Hybše a Váchy. Liberci se povedl start a mužstvo se vyšvihlo do vrchních pater ligové tabulky. V úvodu liberečtí udolali Zlín, týmu se daří pravidelně vozit body z venku. Ze hřišť soupeře už Slovan dovezl úctyhodných dvanáct bodů a je v tomto sběru nejlepší hned za vedoucí Plzní. Naposledy Trpišovského tým překvapil na Slavii, vítězstvím 2:1 v Edenu připravil Sešívané o sérii 36 zápasů bez porážky! „Jsme výš, než jsme předpokládali na startu ligy a po obměně kádru. Stále je to jen začátek ligy, je teprve odehráno jedenáct kol,“ nechce předčasně mluvit o pohárových příčkách trenér Liberce. „Hrát se bude ještě o hodně bodů. Každý zápas je o tři body. Ten sobotní s Jabloncem bude důležitý pro oba kluby, tak aby potvrdily svou pohodu a postavení v tabulce. Jablonec má za poslední dobu asi nejlepší herní projev. U obou týmů se bude konec podzimu hodnotit podle toho, jak toto sobotní utkání zvládnou,“ říká Trpišovský.

Jablonečtí měli v posledních dnech náročnější program než jejich rival. Po tříbrankové domácí porážce se Spartou hrál Jablonec už v úterý na Hané, kde si ale spravil náladu a přivezl ze hřiště dobře hrající Sigmy postup po gólové přestřelce 4:3! K sobotnímu utkání s Libercem přistupuje trenér Klucký s respektem a odhodláním. „Slovan bude asi menším favoritem, protože hraje v domácím prostředí. Je to pro nás opět strašně důležitý zápas. Když se nám podaří bodovat, bude to velmi cenné,“ ví jablonecký lodivod. Ten má proti Slovanu na jablonecké lavičce zatím velmi dobrou bilanci. Pod jeho vedením jsme s Libercem ještě neprohráli, připsali si domácí výhru 3:0, vítězství 4:0 v zimní přípravě a remízu 1:1 z jarního měření U Nisy. Nyní si může svou bilanci s rivalem opět vylepšit.

Utkání začíná v sobotu 28. října od 17 hodin na stadionu U Nisy v Liberci

Rozhodčí: Hrubeš Karel - Hájek Kamil, Antoníček Petr