Trenér a kapitán na startu sezony

Po tiskové konferenci odpovídali na další zvídavé dotazy novinářů kouč Zdeněk Klucký a kapitán týmu Tomáš Hübschman. Na jaká témata došlo před startem nového ligového ročníku?

Jaká jsou očekávání před startem nové ligové sezony?

Zdeněk Klucký: Nálada je dobrá, jistá očekávání tam jsou. Nervozitu zatím nepociťujeme. Možná, že něco přijde, ale to bude až těsně před zápasem na Slovácku.

Tomáš Hübschman: Očekávání jsou od všech. Začátky bývají většinou vyrovnané, všechny týmy mají po přípravě, jsou na tom dobře fyzicky a vesměs mají k dispozici dost hráčů. Z našeho pohledu bychom chtěli dobře odstartovat, vnímáme sílu Slovácka, pak nás čeká Plzeň a následně jedeme do Teplic. Nejsou to slabí soupeři, ctíme jejich kvalitu, ale budeme chtít v každém zápase bojovat o dobrý výsledek.

Jak na vás působila letní příprava?

Zdeněk Klucký: Za pozitivum považuji, že jsme tady měli docela solidní počasí na přípravu. Za negativum bych označil to, že jsme všechny přátelská utkání hráli po celých Čechách. Hráli jsme v Hradci, ve Vlašimi, v Pardubicích. Prostě jsme nehráli někde blíž Jablonci. Jen jednou proti Mšenu v Rychnově. Dost jsme cestovali.

Tomáš Hübschman: Po přípravě bych řekl, že musíme být mnohem více produktivnější. Měli jsme dobré průběhy zápasů, ale nedali jsme góly. Někdy jsme udělali individuální chyby v obraně a výsledek pak vypadal špatně. Chtěli bychom se prezentovat líbivou hrou, ale bude také záležet, co nám soupeř dovolí. Chceme být úspěšní výsledkově, ale k tomu potřebujeme nějaké góly vstřelit. Věřím, že v defenzívě jsme zase schopni něco ubránit.

Jak jste spokojen s obměnou hráčského kádru?

Zdeněk Klucký: Top hráči odešli. Martin Pospíšil byl bezesporu kvalitní, Adam Zreľák má také svou úroveň, ačkoliv toho u nás moc neodehrál, určitě to je dobrý útočník. Přišli hráči, kteří mají daleko méně zkušeností. Zatím hráli maximálně druhou ligu, ať jde o Kučeru nebo Janetzkého. Tito kluci to mají před sebou, asi to nebude hned na základ, budou se postupně seznamovat s první ligou. Jsou příslibem do budoucna, určitě by se mohli propracovat do mužstva. Dnes s námi trénoval poprvé i Holeš. Celé jaro se dával dohromady po operaci kolene, také tam uvidíme až časem, teprve se tu seznamuje s prostředím.

Jaké jsou týmové ambice?

Zdeněk Klucký: Chtěli bychom dopadnout lépe než v loňské sezoně. Loni jsme skončili osmí a každé místo směrem nahoru pro nás bude úspěch. Přáním největším je skončit někde za těmi třemi, co nejvíce posilovali. Kdybychom se jich drželi v závěsu, byl by to pro nás úspěch. Viděl bych to na tu první trojku a pak další s ambicemi jako Teplice, Jablonec, Zlín či Boleslav.

Tomáš Hübschman: Asi nejsme úplně schopni konkurovat Spartě, Slavii nebo Plzni. Naším přáním ale je držet se nějak v závěru za touhle silnou trojkou. Cítíme, že tam bude chtít být i Boleslav, Zlín nebo Teplice. Těch týmů pod tou silnou trojkou bude asi víc, my si to dáváme jako cíl a budeme se toho držet.

Prozradíte něco více o dvou ofenzivních hráčích, které toužíte mít v kádru?

Zdeněk Klucký: Nechci moc prozrazovat, nic není hotové. Jeden je mladší, tomu je 24 let, druhý je zkušenější, tomu je 29 let. Jeden je hodně známý v české lize. Nechci říkat jména, dokud se to nepovede uzavřít.