Tři hráči odehráli kompletní podzim

Náš třetí díl statistického ohlédnutí za podzimní částí SYNOT ligy se tentokrát zaměří na základní sestavu. Kdo odehrál plnou dávku zápasů, kdo se zapsal mezi střelce po střídání? Toto a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku, kde najdete také přehlednou infografiku.

Kádr Jablonce prošel během letní přestávky výraznou přestavbou, takže měl trenér Jaroslav Šilhavý plné ruce práce, aby vyladil ideální složení základní jedenáctky. Podívejte se, kdo si připsal nejvíce minut v základní sestavě.

Gólman Hrubý jedničkou

Kompletní porci minut v lize nasbíral brankář Vlastimil Hrubý, který se před sezonou stal brankářem číslo 1. V 16 zápasech si připsal 1440 minut a sedmkrát vychytal čisté konto. Pravá strana obrany pak také nevynechala ani minut. Luděk Pernica a José Antonio Romera byli nejvytíženějšími obránci v našem týmu. Španěl Romera navíc tuto skutečnost ještě podpořil dvěma asistencemi a jedním gólem. V Ostravě si pak po jeho střele dal vlastní gól Baránek.

Na levé straně defenzivy pak nastoupil k patnácti zápasům náš nejlepší střelec Filip Novák. Ten vynechal pouze jednou, když kvůli lehkému zranění nenastoupil do zápasu 12. kola proti Teplicím. V ostatních zápasech hrál kompletních 90 minut. Druhý ze stoperské dvojice Marek Kysela nastoupil v základní sestavě jedenáctkrát.

Spolehlivé defenzivní štíty

Duo defenzivních štítů Daniel Rossi a Tomáš Hübschman se může pyšnit stejnými čísly. Oba nastoupili patnáctkrát do základní sestavy. A oba vždy odehráli kompletní utkání. Kapitán Tomáš Hübschman absentoval hned v prvním kole, kdy ještě doléčoval zranění ze soustředění v Rakousku a Daniela Rossiho nepustila do zápasu proti Plzni čtvrtá žlutá karta.

Mingazov doplnil stabilní záložníky

V záložní řadě nastoupili do všech zápasů Jan Kopic s Martinem Pospíšilem. Ani jeden z nich však neabsolvoval kompletní porci zápasových minut. Pospíšil jich má 1371, Kopic odehrál ještě méně minut, a to 1348. Ruslan Mingazov se krátce po svém příchodu zabydlel v základu a nastoupil od začátku desetkrát. V záloze také nastupoval Nermin Crnkić, který sice nejčastěji střídal, ale byl tím pravým hráčem, který vždy oživil hru a soupeře rozhodil. Často jeho přítomnost vedla k obratu v utkání. V posledním utkání podzimu proti Plzni nastoupil v lize po delší době od začátku a byl nebezpečným hráčem.

Dříč Doležal a žolík Jun

Na hrotu útoku se točili Martin Doležal a Tomáš Jun. Prvně jmenovaný má dvanáct startů v základní sestavě a nasbíral 1132 minut. Tomáš Jun byl v základu pětkrát, ale byl také trenérovým žolíkem při utkání v Příbrami. Na hřiště nastupoval v 71. minutě a výrazně oživil hru spolu s Crnkićem. O osm minut později šel za stavu 1:1 kopat důležitou penaltu, kterou bezpečně proměnil a nasměroval Jablonec k vítězství 4:1. Ještě lepší nástup na hřiště po střídání měl Vojtěch Kubista v utkání proti Teplicím. Stačilo mu snad jen dvacet vteřin, aby využil přiťuknutí od Martina Doležala a pečetil výsledek svým gólem na 4:2.

Trenérovi komplikovali rozhodování o složení sestavy zranění hráči. Ještě během soustředění v Rakousku na půl roku vypadl Michal Hubník (zranění kolene), ve 2. kole na půdě Plzně si vážně poranil Achillovku Vít Beneš a během startu v Juniorské lize si přetrhl vazy v koleni Antonín Fantiš.

Podívejte se, jak zvládají léčbu Michal Hubník s Vítem Benešem v našem seriálu #21drztese23

V příštím díle našeho statistického ohlédnutí se můžete těšit na pohled do čísel ofenzivy a defenzivy.