Tým se na srazu rozloučil s Tomášem Čížkem

Dlouholetý hráč Jablonce Tomáš Čížek od vedení klubu neobdržel nabídku na prodloužení kontraktu. Na konec kariéry se ale rychlonohý záložník ještě rozhodně nechystá a hledá si proto nové angažmá.

Fotbal někdy přináší také smutné chvíle, kterou bezesporu je odchod Tomáše Čížka z našeho týmu. Nyní v Jablonci skončil člověk, který nepatří jen mezi fotbalové osobnosti Jablonce, ale celého českého fotbalu. Děkujeme, Tomáši!

Tomáš Čížek začínal svou kariéru v rodném Děčíně, odkud se v dorostu přesunul do Teplic. Po návratu do Děčína poprvé přestoupil do Jablonce. Koncem ročníku 2014/2015 završil desátou sezonu v dresu našeho klubu. S několika přestávkami se v týmu objevoval od ročníku 1997/1998, kdy nastoupil ke dvěma soutěžním zápasům a odbyl si ligovou premiéru.

Po prvních letech v Jablonci odešel v roce 2002 na hostování do Sparty a strávil tam čas až do roku 2003, ale odehrál jen 17 zápasů. Tomáše Čížka to vždy táhlo do Ruska a po angažmá ve Spartě zamířil na první štaci na východ do FC Rubin Kazaň, kde odehrál 59 zápasů a vstřelil deset branek. Od roku 2006 až do roku 2008 pak působil v FK Moskva, kde si připsal dalších 63 ligových startů.

Na krátký čas se potom Čížek vrátil do Jablonce, ale následně opět odcestoval do Ruska a upsal se Vladikavkazu. Poslední ruské angažmá absolvoval Tomáš Čížek mezi roky 2010 a 2012, kdy hrál za Sibir Novosibirsk. Od roku 2012 se trvale usadil v Jablonci, kde působil až do konce minulé sezony 2014/2015.

Největšího úspěchu v kariéře dosáhl v Jablonci v roce 2013, kdy s týmem vyhrál český pohár. Následně pak triumfoval také v Superpoháru proti Plzni.

Nejvíce se střelecky dařilo Čížkovi v sezoně 2012/2013, kdy vstřelil za Jablonec 8 branek ve 24 zápasech. Dvěma góly například přispěl k remíze 2:2 na Spartě a stejný počet branek vstřelil například také v Teplicích, kde jsme vyhráli 4:0.

Sezonu 2014/2015 začal výstavním gólem na Střelnici proti Brnu. Hráč s číslem 22 vstřelil svůj 22. ligový gól v České republice parádní ranou z dálky do šibenice.

V nedávno skončené sezoně si zkušený šestatřicetiletý harcovník Tomáš Čížek připsal 15 ligových startů. Na statistiky Tomáše Čížka v našem klubu se můžete podívat po kliknutí na obrázek níže.

Author Martin Bergman