Tým vyrovnal klubový rekord, co na to hráči?

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
HET liga, 22. kolo so 31. 3. 2018, 15:00

Jablonečtí fotbalisté výhrou nad Bohemians 2:1 vyrovnali klubový rekord v počtu šesti výher v řadě ze sezóny 2010/2011. Po dalším vítězném pokřiku vládla v kabině výborná nálada, což dokumentují pozápasové rozhovory s Davidem Lischkou a Vojtou Kubistou.

Mančaft maká celých devadesát minut a vyplácí se to, řekl střelec prvního gólu David Lischka

Máte za sebou šesté jarní ligové vítězství. Jak těžce se rodilo?

Já bych řekl, že to je vítězství sedmé, když do toho započítáme i pohár. To dnešní se rodilo hodně těžce, protože jsme věděli, že Bohemka je v dobré formě. Už před zápasem jsme si říkali, že na ně musíme hrát furt aktivně a v těch vítězných sériích jsme chtěli pokračovat, což se povedlo.

Takže se dá říct, že jste dnešní zápas zvládli dobře.

To určitě. Škoda jen těch nezvládnutých vyložených šancí, kdy jsme zápas mohli rozhodnout v náš prospěch už v začátku. Ale nakonec jsme vyhráli a jsme za to všichni rádi.

Už v úvodu jste si vytvořili obrovský tlak s několika šancemi. Co scházelo tomu, aby tam přišla ta pojistka v podobě třeba dvou, tří gólů?

Určitě jsme z toho měli něco vytěžit a nemuseli jsme se o výsledek strachovat. Asi nám při nich chybělo víc štěstí, protože předtím jsme takové šance proměňovali. Nakonec jsme si pomohli povedenou standardkou a vyhráli.

Hlavně v první půli jste měli velkou převahu, ale v závěru moc nechybělo, aby klokani vyrovnali.

Máte pravdu, ten závěr byl hodně ošemetnej. Oni dali dopředu stopery, na které nakopávali balony. Měli tam závary a dvakrát nám tam pomohl skvělými zákroky Vlasta Hrubý, kterému patří dík.

Co stojí za tou skvělou jabloneckou sérií?

Tak docela se nám povedla příprava a přišel trenér, který tomu dal nějakej řád a pořád na nás tlačí, abychom byli ještě lepší. Víme, co máme hrát, a mančaft na hřišti maká celých devadesát minut, nikdo nic nevypustí. Navíc v kabině vládne dobrá nálada a to je také jedna z příčin vítězné série.

Pomyslnou laťku jste si nasadili hodně vysoko a teď bude každý očekávat, že v tom budete pokračovat.

Je to tak. Byli bychom moc rádi, kdyby tahle série pokračovala, ale stát se může cokoliv. Kéž by nám to takhle šlapalo dál.

Dal si svůj druhý ligový gól, navíc jsi jeden přidal v úterý za reprezentační jedenadvacítku v zápase proti Chorvatsku. Co tomu říkáš?

Jsem za ně rád a snad to bude pokračovat. A dnešní gól? Zase to byla standardka, kdy jsem se prosadil hlavou a myslím, že byl podobnej jako proti Chorvatsku.

Čím to je, že si se tak rozstřílel?

Nevím, ale na standardky chodit musím. Skvěle to kope Tráva (Trávník) a když se sladí náběh a výskok, tak mi tam góly padají a jsem za ně rád. V zimě jsem se vrátil z hostování zrovna v ne dobré pozici, ale postupem času jsem se propracoval a teď to nese své plody. Je to nádherné a doufám, že to bude tak i dál.

Vyhráli jste v lize pošesté za sebou, což je vyrovnání jabloneckého historického rekordu. Věděli jste vůbec o tom?

O tom v kabině nepadlo slovo a asi o tom nikdo ani nevěděl. Je to hezký, ale každej rekord se má překonávat a je jen na nás, zda tomu bude už v příštím utkání s Boleslaví.

Jsem rád, že pokračujeme na vítězné vlně, řekl po zápase spokojený Vojta Kubista

Dnešním vítězstvím jste vyrovnali historický rekord šesti vítězných zápasů po sobě. Věděli jste o tom?

No, tak to tady asi nevěděl nikdo a je to příjemné. Jen doufám, že dnešním zápasem tahle vítězná šňůra ještě nekončí. Musíme stále dobře pracovat jako doteď. Ale užíváme si to a určitě jste slyšeli, jak jsme si v kabině zakřičeli. Což je taky super si po každém zápase zakřičet. Nálada je bezvadná …

Jak si viděl dnešní utkání?

Myslím si, že hlavně první poločas byl z naší strany na velice slušné úrovni, jen nám chybělo trošku štěstí v zakončení a hlavně je podržel jejich brankář. Škoda jen, že jsme těsně před odchodem do šaten z jediné šance dostali zbytečnýho góla. Naštěstí jsme zase ukázali sílu našeho týmu. Jovi perfektně trefil trestňáka a i když ke konci hosté tlačili, vítězství jsme ubojovali.

Stojící a křičící trenér Rada vám nedovolí vypustit jeden souboj.

Asi ho slyšíte i na tribuně, že? Víte, on je s námi od začátku a každou vteřinu prožívá s námi. Pumpuje nás, udává pokyny a nenechá nás oddechnout. Je to dobře, protože nás udržuje v koncentraci a nám to na hřišti pomáhá.

Jak velká je motivace skončit před Spartou?

Tak určitě chceme být na lepším místě než oni. Ale jsou tam i jiné týmy, které bych rád pod náma viděl. Já osobně bych chtěl skončit i před Libercem a asi nejsem sám. Teď je třeba jet na vítězné vlně a dostat se co nejvýš. Navíc je tady i pohár, tam máme taky nějakej cíl.

Výkony mužstva po podzimu jsou neuvěřitelné.

Svým způsobem to neuvěřitelné je. Těžko říct, čím to je… Myslím si, že přišel nový trenér a všechno si sedlo. Hrajeme náročnej fotbal a z toho potom těžíme.

V tabulce bojujete o Evropské poháry a v poháru jste v semifinále. Co teď upřednostňujete?

Nic neupřednostňujeme. Na obou frontách chceme být co nejúspěšnější. To znamená jít do finále poháru a v lize se dostat co nejdále.