U10: 5. INTERNATIONALER JÜBERG CUP 2016

O uplynulém víkendu (6. - 7. 2. 2016) se konal mezinárodní halový turnaj 5. INTERNATIONALER JÜBERG CUP 2016 v německém Hemeru nedaleko Dortmundu.

Tohoto prestižního turnaje se zúčastnili zástupci 6 zemí: Německa, Francie, Holandska, Dánska, Polska a Česka. Zápasy probíhaly ve dvou hracích dnech. Tým FK Jablonec byl nalosován do dopolední skupiny A společně s velmi kvalitními soupeři VfL Bochum (obhájce titulu), SC Tornado Vestig 08, Vatanspor Hemer a pařížským RC Joinville. Ze základní skupiny se našim borcům podařilo postoupit do dalších bojů a jako odměnu si mohli v nedělních zápasech obléci nové dresy.

Výsledky sobotních utkání:

FK Jablonec - RC Joinville 2:5 (Jan Vepřek, Matěj Dvořák)

FK Jablonec - Vatanspor Hemer 5:0 (Matěj Novák, Pavel Jodas, Matěj Dvořák, Lukáš Sirůček, Dan Duschka)

FK Jablonec - SC Tornado Westig 5:0 (2x Matěj Vopat, 2x Lukáš Sirůček, Matěj Dvořák)

FK Jablonec - VfL Bochum 1:4 (Lukáš Sirůček)

Nedělní zápasy byli již hodně ovlivněny únavou z dlouhé cesty a zdravotními problémy některých hráčů. Úvodní porážka s polským Pogoń Szczecin a remíza s velice ambiciózním SC Neheim (mj. Jablonec dvakrát vedl) rozhodlo, že ve vyřazovací fázi se utká FK Jablonec s věhlasným týmem FC SCHALKE 04.

Výsledky nedělních utkání:

FK Jablonec - Pogoń Szczecin O:4

FK Jablonec - SC Neheim 2:2 (2x Matěj Vopat)

Osmifinále:

FK JABLONEC - FC SCHALKE 04 0:4

I přes velkou únavu všech hráčů bylo vidět odhodlání postavit se prvotřídnímu mančaftu FC Schalke 04. Ačkoliv německý tým vstřelil první branku již ve druhé minutě, díky obrovskému tempu na obou stranách se skóre změnilo až v poslední minutě utkání.

Vítězem celého turnaje se nakonec stal tým FC Schalke 04, který v penaltovém rozstřelu zdolal Borrusii Mönchengladbach, a třetí místo patřilo loňskému obhájci VfL Bochum. Ikdyž FK Jablonec nepřešel přes pozdějšího vítěze, v konečném umístění patřil do skupiny velice kvalitních týmů turnaje (FSV Frankfurt, dánský Vaerebro IF, holandský FUNdament Helmond Sport, Viktoria Berlin či RC Joinville).

---

Sestava FK Jablonec: Ladislav Špís - Jan Vepřek, Jan Brožek, Pavel Jodas, Matěj Vopat, Daniel Duschka, Matěj Dvořák, Lukáš Sirůček a Matěj Novák.