Úspěšný podzim pohledem statistik

Fotbalový podzim je minulostí a Jablonci se vydařil velmi dobře. Zimu totiž tým trenéra Jaroslava Šilhavého přečká na 3. místě tabulky SYNOT ligy. Podívejte se s námi na první část hodnocení uplynulého podzimu pohledem statistik.

ěhem 16 podzimních zápasů jsme získali celkem 33 bodů. Nejenže to je historické maximum Jablonce, ale stojí za zmínku fakt, že se letos podařilo venku bodovat téměř stejně jako v domácích zápasech. Na Střelnici si Jablonec z osmi zápasů připsal 17 bodů za pět výher, dvě remízy a jednu porážku. Vysokým vítězstvím 6:0 Jablonec deklasoval Duklu Praha, porazil po dlouhých letech na Střelnici Teplice. Smutnou tečku za dobrými domácími výkony udělal smolný závěr zápasu proti Plzni, která v Jablonci vyhrála 2:1.

Na půdě soupeřů pak Jablonec uhrál 16 bodů za 5 výher, jednu remízu a dvě porážky. Například díky výhře v Ostravě jsme se před Baník dostali na páté místo v historické tabulce ligy. S největší pravděpodobností během aktuální sezony předskočíme také čtvrtou Sigmu Olomouc, která v minulém roce sestoupila do druhé ligy.

FK BAUMIT Jablonec si na podzim připsal celkem jen tři porážky, za které mohou dva soupeři - Sparta a Plzeň. Zajímavostí je, že náš nejlepší střelec Filip Novák vstřelil hned pět ze svých šesti gólů na domácím stadionu.

Ligové pořadí nejlepších tří týmů se měnilo jen do devátého kola. Po prvním kole byl Jablonec dokonce na prvním místě díky výhře nad Brnem. Po prohře v Plzni ale přišel propad až na osmé místo, kde byl Jablonec také po třetím kole. Poprvé na třetí místo Jablonec nahlédl v 5. kole, kdy doma zelenobílý tým porazil Jihlavu 2:0. Následující kolo ale přineslo prohru na Spartě a znovu propad na šesté místo. Velmi důležité utkání bylo v 7. kole v Příbrami, kde Jablonec dokázal otočit nepříznivý stav a vyhrál 4:1. Od devátého kola se pak pořadí tří nejlepších týmů stabilizovalo a Jablonec se usadil na třetím místě, kde také přezimuje.

Zisk 33 bodů po 16 kolech je zatím nejlepším výsledkem Jablonce s samostatné české lize. Nejblíže tomuto počtu byl Jablonec v sezoně 2012/2013, kdy měl 32 bodů a držel druhé místo v tabulce. Třetím nejlepším umístěním byla sezona 2009/2010 s 31 body po 16 zápasech. Co se týče úspěšnosti zápasů, tak letos má Jablonec 68,6 procent, v druhé nejlepší sezoně byla úspěšnost 66,7 procent.

Author Martin Bergman