V Břízkách v sobotu první přípravný zápas

FK Jablonec FK Jiskra Mšeno
Přátelská utkání, přát. so 7. 1. 2017, 13:00

První zápas v rámci zimní přípravy odehrají naši fotbalisté v sobotu ve 13 hodin přímo v Jablonci. Nově zrekonstruovaný umělý trávník v Břízkách otevře zápas ligového Jablonce a Jiskry Mšeno.

V Břízkách byla koncem roku dokončena plánovaná rekonstrukce umělého trávníku, kterou hojně využívá veřejnost, školy i místní fotbalový klub. Dožilý povrch se povedlo městu zrekonstruovat za více jak 10 miliónů korun, přičemž 60 % této částky pokryla získaná dotace. Hřiště s novým 6 cm vysokým travnatým kobercem III. generace bude slavnostně otevřeno právě sobotním utkáním ligového Jablonce a domácí Jiskry Mšeno.

Mšeno na podzim zcela ovládlo krajský přebor libereckého kraje a tabulku před jarními odvetami vede s šestibodovým náskokem před druhým Arsenalem Česká Lípa. Začátek nové klubové éry pod koučem Jaroslavem Vodičkou ale nebyl jednoduchý. Teprve za pochodu přicházeli nový hráči a hned na úvod soutěže přišla jediná a nečekaná porážka v Hrádku. Vodičkův tým se ale brzy vyšvihl dobrou hrou a gólovými příděly soupeřům na samé čelo krajského přeboru. Gólově tým táhl s 21 úspěšnými zásahy Krejčík. Tým od mšenské přehrady tak má po polovině soutěže velmi dobře nakročeno k postupu do divize.

Ligový tým Jablonce čeká v rámci zimní přípravy na odvetné boje v ePojisteni.cz lize celkem deset přípravných zápasů. První z nich se odehraje právě přímo v Jablonci nad Nisou jednu hodinu po poledni na nové umělé trávě v Břízkách u jablonecké přehrady. V akci tak můžete poprvé roce 2017 vidět naše fotbalisty i nové posily v podobě Diviše či Jankoviće.

Naši ligisté mají v tomto týdnu již za sebou fyzické testy a hned na sklonku přípravy se musí vypořádávat s vytrvalým sněžením. „Kvůli velkému spadu sněhu jsme museli hned na začátku přípravy vyměnit hřiště za halu, protože venku se nedařilo uklízet stále padající sníh. Udělali jsme tedy rozjezdový úvodní trénink spíš herní. Kluci jsou ale natěšení, a to je dobře,“ říká po úvodních dnech přípravy jablonecký kouč Zdeněk Klucký.

Utkání začíná v sobotu 7. ledna od 13 hodin na umělé trávě v Břízkách, vstupné ZDARMA!