V Jablonci se cítím dobře, říká Vladimir Jovović

Černohorský reprezentant Vladimir Jovović poprvé předstoupil před české novináře po utkání s Mladou Boleslaví. Skromný fotbalista má cíle s Jabloncem i národním týmem.

Jak se ti zatím hraje v Jablonci? Už máš na kontě i nějaké góly.

Celkem mám tři góly. Teď jsem dal dva proti Mladé Boleslavi. Ale to není tak důležité. Vítězství je důležitější. Máme dobrý tým, je tu hezký stadion, kvalitní hřiště. Cítím se v Jablonci dobře. Navíc hrajeme v každém zápase dobře a daří se nám teď vyhrávat.

Jaký byl zápas proti Mladé Boleslavi? Dva góly jsi dal a na jeden přihrál.

Byl to hodně těžký zápas. Museli jsme hodně běhat, ale zvládli jsme to. Je konec, vyhráli jsme. Teď už musíme tenhle zápas hodit za hlavu a pomalu se soustředit na další zápas, který nás čeká v Olomouci.

Všechny tvé góly stojí za to. Dával jsi tak hezké góly i předtím?

Je to hodně o tréninku. A trénink je pro mě důležitý. Když se mi daří na tréninku, jsem pak dobrý i v zápase. A to platí o celém týmu, který má kvalitu. Věřím, že se dokážeme probojovat do Evropy.

Můžeš něco říct k tvému prvnímu gólu proti Mladé Boleslavi?

U prvního gólu mi asistoval Standa Tecl. Jen jsem běžel k bráně a křikl jsem na Standu, ať mi to pošle. A z první jsem vystřelil a spadlo to tam. Byl to hezký gól, jsem za něj rád.

Jak komunikuješ na hřišti se spoluhráči?

Mluvíme anglicky nebo česky, s tím není problém. Rozumím česky, ale anglicky je to pro mě trochu lepší.

Jak ses dostal právě do Jablonce? Byl jsi někdy předtím v České republice?

Přišel jsem do Jablonce jako volný hráč, v Bělehradě jsem ukončil kontrakt a šel sem. Před dvěma lety jsem hrál proti české reprezentaci U21 v Uherském Hradišti. Zápas skončil 3:3 a dával jsem jeden gól. To jsem poprvé zavítal do České republiky.

<#buttonLong>NAŠI HRÁČI V REPREZENTACI<#/buttonLong>

Teď tě čekají reprezentační zápasy v kvalifikaci o postup na MS v Rusku. Jaké jsou vyhlídky?

Čekají nás dva důležité zápasy. První zápas hrajeme s Dánskem doma a druhý v Polsku. Když se nám podaří vyhrát oba zápasy, máme jistý postup na mistrovství světa. Věřím, že to dokážeme a zápasy vyhrajeme. Budou to těžké zápasy, ale musíme věřit.

Mohou ti pomoct dva góly proti Mladé Boleslavi k tomu, abys nastoupil v základu národního týmu?

Je to spíš důležité pro mě, ale ani ne pro národní tým. V týmu Černé Hory hrají ti nejlepší hráči. Já musím počkat na šanci. Hlavně teď věřím, že jako celý tým uspějeme a postoupíme na mistrovství světa.

Author Martin Bergman